Dobry sklep ortopedyczny, czyli jaki?

Ortopeda

Sklep ortopedyczny to miejsce, w którym osoby mające niedowłady kończyn, będące po wypadkach komunikacyjnych, udarach i zawałach czy operacjach, mogą znaleźć sprzęt i akcesoria wspomagające ich powrót do pełnej sprawności. Wybór produktów jest ogromny. Jaki asortyment musi znajdować się w dobrze zaopatrzonym sklepie ortopedycznym?

Sklep ortopedyczny – jaki asortyment się w nim znajduje?

Sklep ortopedyczny w Łodzi oferuje szereg akcesoriów i sprzętów, które usprawniają poruszanie się pacjentów cierpiących na schorzenia ruchu lub tych po zabiegach chirurgicznych czy mających choroby neurologiczne. W asortymencie sklepu znajduje się szereg produktów, w tym wózki inwalidzkie, kule, laski, chodziki, balkoniki, podnośniki do kąpieli. Do codziennej rehabilitacji nieodzowne są sprzęty cardio, takie jak rowery stacjonarne, orbitreki, steppery czy inne przyrządy do ćwiczeń. Poprawę jakości i komfortu życia przynoszą różnego rodzaju maty do masażu, często wygodnie sterowane przy użyciu pilota. Dla osób leżących przygotowano materace przeciwodleżynowe. Pomocne w codziennym funkcjonowaniu są też taborety pod prysznic czy uchwyty montowane w okolicy toalety bądź wanny.

Skuter inwalidzki elektryczny – rozwiązanie dla osób z niepełnosprawnością ruchu

Skuter inwalidzki elektryczny w Łodzi to znakomite rozwiązanie, zwiększające mobilność osób starszych, ale również tych cierpiących na poważne schorzenia neurologiczne. Pacjenci z niepełnosprawnością ruchu dzięki niemu mogą wybrać się wszędzie tam, dokąd zapragną. Zachowują cząstkę swojej niezależności. Pośród modeli dostępnych na rynku większość ma regulowane siedzisko, trwałe koła i wygodne sterowanie. Są o niebo wygodniejsze aniżeli standardowe wózki inwalidzkie. Są również odpowiednie dla osób mających problem ze sprawnością dłoni. Rozpiętość cenowa skuterów inwalidzkich elektrycznych jest ogromna. Kosztują one od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, w zależności od rodzaju producenta oraz posiadanych funkcji.