Dlaczego warto postawić na odkurzacz pionowy?

odkurzacz pionowy

Jednym z nieodłącznych elementów wyposażenia każdego gospodarstwa domowego jest odkurzacz, który pozwala szybko i sprawnie pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń z przedmiotów, płaskich powierzchni i powietrza, które nadmierna obecność w mieszkaniu znacznie obniża komfort życia codziennego. W wielu polskich mieszkaniach wciąż użytkuje się tradycyjne odkurzacze z kablem, jednak będąc na etapie zakupu nowego urządzenia warto zwrócić uwagę na odkurzacz pionowy. Czym się wyróżnia i dlaczego warto w niego zainwestować?

Odkurzacz pionowy – pełna mobilność

Odkurzacze pionowe mają bardzo dużą przewagę nad tradycyjnymi urządzeniami na kabel pod względem zakresu swojej mobilności. Sprzęty zasilane prądem prosto z sieci posiadają przewody o określonej długości, które nie zawsze pozwalają na dotarcie do wszystkich miejsc na rozkładzie mieszkania bez konieczności przepinania wtyczki do innych gniazdek elektrycznych.

Odkurzacz bezprzewodowy pozwala nie tylko sprzątać na niemal nieograniczonej przestrzeni mieszkalnej, ale również docierać do trudno dostępnych zakamarków. Należy jednak pamiętać, że każde urządzenie znajdujące się na internetowych listach, pt. odkurzacz pionowy ranking, posiada akumulatory o różnej pojemności, od której zależy czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu. Im bardziej pojemna bateria, tym dłużej możemy odkurzać.

Odkurzacz bezprzewodowy – lekki i zwrotny

Wielkim atutem odkurzaczy pionowych bezprzewodowych jest ich niewielka waga, która w porównaniu do tradycyjnych sprzętów zasilanych kablem pozwala znacznie łatwiej i sprawniej operować sprzętem, bez znacznych nakładów sił. Jest to niezwykle istotne w kontekście sprzątania domów czy mieszkań o pokaźnym metrażu, gdzie doprowadzenie do porządku każdego z pomieszczeń zajmuje sporo czasu. Odkurzacze pionowe są również znacznie bardziej zwrotne i poręczne niż ich konwencjonalne odpowiedniki, szczególnie jeśli mamy pod ręką model z regulowaną głowicą.

Odkurzacz bezprzewodowy – urządzenie 2w1

Coraz większa grupa producentów urządzeń AGD decyduje się na wdrożenie nowoczesnych i w pełni funkcjonalnych rozwiązań w postaci odkurzaczy bezprzewodowych z odłączanym odkurzaczem ręcznym, bez którego wiele osób nie potrafi już sobie wyobrazić porządków, zwłaszcza tych gruntownych. Poręczny odkurzacz świetnie spisuje się w walce z zanieczyszczoną tapicerką meblową, fugami i innymi trudno dostępnymi miejscami, gdzie pełnowymiarowe szczotki nie zdają egzaminu.

Odkurzacze pionowe – idealny dla właścicieli zwierząt i alergików

Każdy posiadacz czworonoga doskonale wie, jak uciążliwe potrafi być zbieranie sierści z dywanów, mebli czy podłogi. Każdorazowe wyciąganie i podpinanie do sieci odkurzacza z kablem nie należy do najbardziej wygodnych, dlatego nowoczesne urządzenie bezprzewodowe sprawdzi się w 100%. Do tego obecność wydajnych filtrów HEPA i wieloetapowych mechanizmów czyszczenia sprawia, że są też idealnym rozwiązaniem dla alergików. Co ważne, wiele modeli odkurzaczy posiada zestaw wymiennych szczotek, zaprojektowanych z myślą o usuwaniu zanieczyszczeń z różnego rodzaju powierzchni.