CAE – wszystko, co musisz wiedzieć, zanim przystąpisz do egzaminu

Egzamin CAE

Certificate in Advanced English (Cambridge English: Advanced), czyli CAE jest certyfikatem potwierdzającym znajomość język angielskiego na poziomie zaawansowanym, który odpowiada poziomowi C1 – według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, a tym samym umożliwia podjęcie nauki na zagranicznych uczelniach.

CAE przydaje się wszystkim, którzy planują rozpoczęcie studiów na wyższych uczelniach w krajach anglojęzycznych. Jednak nie tylko szkoły wyższe cenią ten certyfikat. Jest on też uznawany przez instytucje rządowe i międzynarodowe korporacje. Nie musimy wspominać, jak przychylnym okiem patrzą na niego potencjalni pracodawcy.

Kilka faktów o CAE

CAE – w przeciwieństwie do innych certyfikatów, szybko tracących na aktualności – jest ważny bezterminowo. Egzamin organizowany jest przez autoryzowane centra egzaminacyjne i obejmuje kilka sprawności językowych. Oceniane są: czytanie, znajomość struktur językowych, pisanie, słuchanie i mówienie.

Podczas niespełna 4-godzinnego egzaminu (dokładnie 3 h 55 min) sprawdzone zostaną Twoje umiejętności na różnych płaszczyznach. Ocenie poddane będą m. in. zdolność rozumienia czytanego tekstu, tworzenia własnych form, a także umiejętność słuchania ze zrozumieniem. Egzamin kończy część ustna.

Na co trzeba być przygotowanym?

CAE WarszawaCiebie też interesuje podejście do egzaminu w stolicy? Sprawdź najbliższe terminy. Przygotuj się bezpłatnie, korzystając z materiałów udostępnionych na fb przez Lang lub wykup lekcje online. Wykonaj test próbny, który pozwoli ocenić Twój aktualny stan wiedzy. Moment podejścia do egzaminu nie musi być stresujący.

Podejście do egzaminu wymaga odpowiedniego przygotowania. Uzyskanie tego prestiżowego i jakże intratnego certyfikatu poprzedza wielogodzinna nauka. Wiemy, jak sprawić, by czas na nią poświęcony minął Wam przyjemniej. W Lang LCT znaleźliśmy sposób na efektywniejsze przyswajanie wiedzy – kursy online przygotowujące do egzaminu.