Żurawie samojezdne – jakie należy mieć uprawnienia?

zuraw wiezowy

Żurawie samojezdne są pojazdami, które świetnie sprawdzają się podczas wykonywania czynności na wysokościach. Warto jednak poznać uprawnienia, które umożliwiają na prowadzenie tego typu struktur. Jakie są ich przykłady? Fachowcy odpowiadają.

Do czego służą żurawie samojezdne?

Żurawie samojezdne w Częstochowie są pojazdami, które służą przede wszystkim do transportowania zarówno ludzi jak i materiałów na duże wysokości. W ten sposób można między innymi przeprowadzić remont elewacji. Jest to bardzo ważne, szczególnie w branży budowlanej.

Takie żurawie mogą również same się poruszać. Sterować nimi można będąc na wysokościach. Korzystna usługą będzie wynajem żurawi samojezdnych w Częstochowie. Dzięki temu każda osoba będzie mogła w razie potrzeby skorzystać takich sprzętów.

Warto również przeanalizować wynajem dźwigu w Częstochowie. Jest to maszyna, która pozwala na transportowanie nawet wielkogabarytowych materiałów na duże odległości. Dzięki temu zaoszczędza się czas oraz pieniądze.

Jakie uprawnienia na żurawie samojezdne?

Aby prowadzić żuraw samojezdny w Częstochowie należy przede wszystkim uzyskać uprawnienia UDT. Taki dokument wydawany jest bezpośrednio przez Urząd Dozoru Technicznego. Zezwala on na obsługę wózków jezdniowych podnośnikowych.

Takie pojazdy posiadają mechaniczne napęd podnoszenia. Aby je zdobyć, można zapisać się na różnorodne kursy. Kończą się one egzaminem, po którym następuje wręczenie kwalifikacji w postaci certyfikatu.

Taki kurs to koszt około 300 zł. Certyfikat ważny jest 5 lub 10 lat, w zależności od tego, na jaki rodzaj wózka zdaje się egzamin. Warto to zrobić, aby przede wszystkim podnieść swoje możliwości na rynku pracy. Dzięki temu można również się rozwinąć.

Żurawie samojezdne to pojazdy, które wymagają ukończenia kursu UDT. Dzięki temu można liczyć przede wszystkim na profesjonalną wiedzę na temat ich obsługi. Kurs można wykonać w wielu różnorodnych firmach.