W jakim celu wykonuje się przewierty?

przewierty

Obserwując szczególnie spore miasta bardzo często można zauważyć, że wykonuje się w nich przewierty mieszczące się pod drogami. W ten sposób unika się zamykania sporych ciągów komunikacyjnych i dba o to, by miasto mimo remontów było przejezdne. Jaki jest jednak dokładny cel wykonywania przewiertów?

Komu zlecić wykonanie przewiertu?

Najczęściej przewierty są wykonywane przez specjalistyczne firmy, które dysponują fachowym sprzętem umożliwiającym wykonanie odpowiednio długiego przewiertu, który pozwoli ominąć na przykład ulicę, budynek, czy też tereny zielone po to, by nie trzeba było ich niszczyć.

Chcąc wykonać przewierty we Wrocławiu warto skorzystać z usług firmy WTD przewierty, która oferuje bogatą ofertę przewiertów, dzięki temu, iż dysponuje nowoczesnym i specjalistycznym sprzętem, który umożliwia wykonywanie przewiertów najmniej inwazyjną metodą bezwykopową. W ten sposób można uniknąć burzenia budowli, czy też zamykania dróg, chodników i innych ważnych dla miasta miejsc, których zamknięcie lub zniszczenie spowodowałoby naprawdę spore straty.

W jakim celu wykonuje się przewierty i jak przebiega ich tworzenie?

Przewierty najczęściej przydają się do tworzenia sieci telekomunikacyjnych, dzięki którym całe miasto ma dostęp do szybkiego internetu. Powodów wykonywania przewiertów jest znacznie więcej. Najczęściej mają one jednak związek z koniecznością poprowadzenia różnych instalacji przez trudno dostępne, gdyż zabudowane od góry miejsca.

Tworzenie przewiertu w metodzie bezwykopowej można podzielić na trzy etapy. Pierwszy polega na samym zaplanowaniu przewiertu oraz wykonaniu otworu wiertniczego. W tym celu wykopuje się dziurę w ziemi, a następnie wybiera miejsce, w którym rozpocznie się przewiert. Następnie w drugim etapie pora na poszerzenie otworu pilotażowego. Dzięki temu przewiert ma odpowiednią średnicę.

Ostatni etap to wciągnięcie rury przewodowej do otworu. W ten sposób kończy się cały przewiert i co najważniejsze w trakcie wykonywania tego działania nie było konieczne burzenie czegokolwiek lub zamykanie jakichkolwiek dróg. Dzięki temu mogą ocaleć też tereny zielone, pod którymi również często wykonuje się przewierty.