W co warto zainwestować: mieszkanie czy apartament?

Rekordowo niskie stopy procentowe sprawiają, że coraz więcej Polaków może pozwolić sobie na zakup nieruchomości pod wynajem. Lokowanie kapitału w nieruchomościach: apartamenty inwestycyjne, mieszkania i domy to coraz popularniejsza forma pomnażania oszczędności. Niski zysk z lokat i innych produktów bankowych sprawia, że inwestorzy szukają alternatywnych i opłacalnych rozwiązań.

Wady długoterminowego wynajmowania mieszkania

Kupując mieszkanie z myślą o wynajmie długoterminowym, należy zdawać sobie sprawę, ze wszystkich aspektów tej formy dodatkowego zarobku. Transakcje na rynku nieruchomości uchodzą za bezpieczne. Lokowanie oszczędności w mieszkaniach to dobry wybór. Decydując się na zakup mieszkania pod wynajem długoterminowy, warto zdać sobie sprawę z obowiązującego prawa. Gdy lokator przestaje płacić czynsz lub często spóźnia się z jego opłaceniem, dokonuje zniszczeń w mieszkaniu lub nie da się go eksmitować z lokalu, wielu właścicieli mieszkań w miastach żałuje, że zdecydowało się wynająć swoją nieruchomość. Jeśli dołożymy do tego wykonywanie remontów i samodzielne szukanie godnego zaufania najemcy, dochodzi ogrom pracy, który może być uciążliwy dla osoby lokującej kapitał w mieszkaniu.

Prywatny apartament nad morzem: doskonała inwestycja i wysoki zysk

Dobrą alternatywą dla długoterminowego wynajmu mieszkań w mieście jest zakup prywatnego apartamentu nad morzem. W Krynicy Morskiej powstaje kameralna inwestycja PORT-KRYNICA, w której znajdzie się tylko 27 apartamentów. To nie condohotel czy aparthotel, które mogą przynieść wiele problemów inwestorowi. Każdy z kupujących lokal w PORCIE-KRYNICA staje się jego właścicielem i może dowolnie nim rozporządzać.

Takie mieszkanie to:

  • lokal pod wynajem krótkoterminowy, stopa zwrotu 7-8% w stosunku rocznym,
  • drugi dom nad Bałtykiem, który odwiedzisz, kiedy tylko chcesz,
  • zabezpieczenie przyszłości, pełnowymiarowy lokal sprzedasz z większym zyskiem niż pokój w hotelu,
  • możliwość obsługi apartamentu i rezerwacji przez doświadczonego operatora
  • akt pełnej własności z wpisem do księgi wieczystej
  • możliwość zakupu na firmę oraz uzyskania wielu korzyści.

Apartament prywatny z opcją najmu to lepsza i bardziej opłacalna opcja od lokali w inwestycjach typu condohotel.

Wady apartamentów i pokoi hotelowych w systemie condohotel

Analizując, czy zakup lokalu w condohotelu lub aparthotelu jest rentowny, warto zdać sobie sprawę z wad tego rodzaju inwestycji. Gwarancja zysków inwestora jest ograniczona do 5-10 lat i operator obiektu nie musi jej przedłużać. Condohotel to zwykły pokój hotelowy, wyjeżdżając na wakacje rodzinne, będziemy gnieździć się na kilkunastu metrach kwadratowych lub dla wygody gości wynajmiemy kolejny pokój, płacąc kilkaset złotych za dobę. Całe ryzyko inwestycyjne spoczywa na inwestorach — jeśli inwestycja nie wypali, firma może ogłosić upadłość, a inwestor zostanie ze swoim pokojem.

Mieszkanie w mieście czy apartament nad morzem: która inwestycja jest bardziej opłacalna?

Ceny niedużego mieszkania w mieście i dwupokojowego apartamentu nad morzem są zbliżone. Szukając wyższego zysku, warto zainwestować nad morzem.

Wybierz apartament prywatny z opcją najmu i zostań mieszkańcem inwestycji PORT-KRYNICA.