Stelaże do stołów – jakie są ich rodzaje?

stol

Przy projektowaniu nowych miejsc pracy, najczęstszym pytaniem są biurka. Ale co ze stołami? Te w wielu z nich są niemniej ważnym elementem. Jaki jest ich podstawowy podział? Jakie zalety?

Stoły standardowe – podstawowe kwestie

Podstawowymi sprawami przy standardowym stole, są wymiary, materiał i ogólny wygląd. Kwestia wymiarów jest niezwykle ważna, bo źle dobrany, może nie pozwolić zrealizować innych planów dotyczących danego miejsca. Materiał to sprawa stosunkowo problematyczna, bo to on decyduje o cenie stołu. Jego cel użytkowania może być tu najlepszym doradcą w sprawie wyboru. Inny stół wybierze się przy dobieraniu go do biura, gdzie będzie służył jako mebel na którym będzie się trzymać dokumenty, a inny do kuchni dla pracowników. Jeszcze wytrzymalszy musiałby być ten do typowej kuchni w restauracji.

Stelaże do stołów o wymiennych blatach to dobry i przyszłościowy wybór, który pozwoli zmienić jego zastosowanie w kolejnych latach użytkowania.

Styl mebli – spójność aranżacji

Ostatnia sprawa, czyli styl w jakim został stworzony stół. Ten może być drewniany lub metalowy, może być regulowany lub nie, a także wyborem będzie kwestia koloru.

Pierwsza sprawa, czyli materiał o którym była mowa w poprzednim punkcie, to nie tylko sprawa wytrzymałości. To też kontekst wyglądu biura.

Drewniany stół w otoczeniu samych metalowych biurek, będzie wyglądał jak ciało obce. Metalowy, w przeciwnej aranżacji – również. Tu dochodzi kwestia koloru, którą w razie czego można próbować przykryć odmienność od reszty mebli. Na przykład drewniany stół, ale pomalowany w odcieniu szarości, już prędzej wpasuje się w wyżej wspominane pomieszczenie.

Kwestia regulacji, to już jednak sprawa odmienna. Biurko regulowane – tu zalety są jasne. Różni pracownicy mogą potrzebować indywidualnych ustawień.

Przy stołach mowa o zawodach z większym naciskiem na tworzenie na nich rysunków, posiłków, czy choćby rzeczy związanych ze stolarstwem. Tam, może mieć on wiele zastosowań, bo jest głównym stanowiskiem pracy.