Tuning silnika- jakie działania obejmuje?

silnik

Rynek motoryzacyjny oferuje w dzisiejszych czasach najróżniejsze rozwiązania. Powstają samochody wyposażone w specjalne systemy, które nie tylko poprawiają komfort jazdy, ale także zwiększają bezpieczeństwo kierowcy. Fani motoryzacji często decydują się na własne, indywidualne ulepszenia pojazdów. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli zależy komuś na zwiększeniu mocy silnika i osiągów. Sposób modyfikacji pojazdów może być bardzo różny. Podzielić można go sposób mechaniczny i elektryczny.

Co warto wiedzieć na temat tuningu mechanicznego pojazdu?

Jeżeli chodzi o tuning silnika w Poznaniu, to nazywa się go mechanicznym. Wszystkie modyfikacje tego typu polegają na zmianie parametrów silnika i tego, co znajduje się pod maską pojazdu. Do najczęściej modyfikowanych elementów zaliczyć z pewnością można tuning wałka rozrządu. Jest to modyfikacja stosunkowo tania (zależnie od pojazdu oczywiście). Warto zaznaczyć, że modyfikacja taka zwiększa obroty mocy maksymalnej. Kolejnym, często modyfikowanym elementem pojazdu jest układ wydechowy. Tę pracę lepiej jest jednak zlecić profesjonalnemu warsztatowi samochodowemu. Jest to wymiana bardzo wymagają, gdyż wymaga zmiany kolektora i wymiany rur na grubsze. Trudną modyfikacją jest również tuning głowicy. Istotna jest obróbka materiałowa głowicy. To ona decyduje o przyroście mocy.

Tuning elektroniczny pojazdu

Samochody diesla (chociaż nie tylko) często są podlegane tuningowi elektronicznemu. Jest to często używana forma modyfikacji, gdyż tuning samochodów w Poznaniu daje bardzo ciekawe efekty. Do najpopularniejszych rozwiązań należy chiptuning. Jest to metoda na zwiększenie mocy i momentu obrotowego przy pomocy specjalnej technologii w postaci chipa. Ważne jest jednak to, aby tuning taki wykonywała osoba doświadczona. Drugą popularną metodą jest wykorzystanie power boxa. Jest to swojego rodzaju moduł, który łączy się z przewodami odpowiedzialnymi za pracę silnika. Power Box jest w stanie zmienić sygnały tak, aby zwiększyć moc maszyny.