Jak przewozić sprzęt sportowy w samochodzie? Jaki bagażnik dachowy wybrać?

bagaznik dachowy do samochodu

Przewożenie sprzętu narciarskiego w samochodzie może być łatwiejsze i bezpieczniejsze dzięki zastosowaniu odpowiednich bagażników. W jaki sposób odpowiednio je dobrać? Sprawdź, jaka metoda przewożenia nart i snowboardów jest najlepsza!

Bagażnik dachowy na sprzęt sportowy

Bagażnik dachowy jest powszechnie stosowany do transportu sprzętu narciarskiego, na przykład do nart i snowboardów. W takiej sytuacji trzeba poszukać bagażnika dachowego, który jest kompatybilny z samochodem i oferuje bezpieczne mocowanie. Bagażniki dachowe zazwyczaj składają się z poprzeczek rozciągających się na całą szerokość dachu, co pozwala na zamocowanie specjalnych uchwytów przeznaczonych do nart i desek snowboardowych.

Tego typu bagażniki mogą bezpiecznie pomieścić wiele zestawów nart lub desek snowboardowych i chronić je przed uszkodzeniem w trakcie ich transportowań. Najczęściej mają gumowane lub wyściełane powierzchnie, aby zapobiec zadrapaniom i mają mechanizmy blokujące dla dodatkowego bezpieczeństwa.

Niektóre bagażniki mogą pomieścić zarówno narty, jak i deski snowboardowe, podczas gdy inne są zaprojektowane specjalnie dla jednego lub drugiego rodzaju sprzętu. Warto wskazać, że nie trzeba ich kupować, ponieważ obecnie można również bez większych problemów wynająć bagażniki dachowe Katowice – https://auto-carrier.pl/wypozyczalnia-bagaznikow/katowice/ są jednym z miast, w którym można skorzystać z usług wypożyczalni bagażników samochodowych przeznaczonych do przechowywania i transportowania sprzętu sportowego.

Bagażniki na narty montowane na haku

Jeśli pojazd jest wyposażony w hak do przyczepy, można zdecydować się na zamontowanie bagażnika na narty właśnie na nim. Bagażniki mocowane do haku stanowią bezpieczny i łatwo dostępny sposób transportu nart i desek snowboardowych. Takie bagażniki montowane na haku zazwyczaj mają mechanizm blokujący i mogą pomieścić wiele zestawów sprzętu. Wybierając bagażniki na sprzęt narciarski, trzeba pod uwagę takie czynniki, jak kompatybilność z pojazdem, łatwość użytkowania, zabezpieczenia oraz liczba nart lub desek snowboardowych, które zamierza się przewieźć.

Przechowywanie sprzętu sportowego we wnętrzu

Można także przechowywać sprzęt narciarski w samochodzie. W takim przypadku rekomenduje się skorzystanie ze specjalnych produktów do ich przechowywania. Można zdecydować się wówczas na użycie torby na narty, aby uporządkować narty lub deski snowboardowe i zapobiec ich przesuwaniu się w samochodzie. Należy umieść je w bagażniku lub połóż na tylnym siedzeniu, zabezpieczając pasami bezpieczeństwa, aby nie przesuwały się podczas transportu.