Treski – dla kogo?

doczepianie wlosow

Zapuszczenie włosów do wymarzonej fryzury zajmuje co najmniej parę miesięcy. Obecnie istnieją metody doczepiania, które pozwolą osiągnąć upragnioną długość. Jednym ze sposobów jest doczepienie tresek, które stają się coraz bardziej popularne wśród zarówno młodych, jak i starszych osób.

Treski – czym są?

Treski to pasma włosów naturalnych lub sztucznych różnej długości i koloru, które można zaczepić do posiadanych włosów. Sklep z perukami w Katowicach może poszczycić się nie tylko szeroką ofertą okryć głowy, ale także właśnie tresek.

Przeważnie kupowane są z myślą o zakryciu miejsc, gdzie występują braki włosów, ale nie tylko. Stosują je również osoby, które chcą zwiększyć objętość swoich włosów lub je wydłużyć. Treski pozwalają na natychmiastową zmianę fryzury, dzięki czemu cieszą się dużym zainteresowaniem.

Treski – jak długo można je nosić?

Treski z zachowaniem odpowiedniej higieny można nosić codziennie. Jednak należy pamiętać, aby ściągać je na noc oraz przed prysznicem lub kąpielą w wannie. Tego typu włosów nie można nosić cały czas, ze względu na to, że szybciej mogą ulec zniszczeniu.

Należy mieć na uwadze, że włosy doczepiane łatwiej ulegają uszkodzeniu podczas mycia pod wodą i nie mogą się regenerować jak w przypadku włosów naturalnych z cebulkami.

Treski – jak je zakładać i jak o nie dbać?

Treski zakłada się za pomocą klipsów rozstawionych na całej długości przy skórze głowy, które delikatnie powinny podtrzymywać całość. Dla uzyskania bardziej naturalnego efektu należy przefarbować włosy pod kolor tresek lub dobrać je do koloru włosów.

W przypadku codziennego zakładania tresek należy regularnie myć doczepiane włosy, co najmniej 2 razy w tygodniu. Doczepiane włosy najlepiej myć pod bieżącą wodą, każde pasmo po kolei w kierunku z góry na dół. Istnieją również balsamy i szampony, które są niezbędne w dbaniu o sztuczne włosy. Dzięki nim można utrzymać treski w odpowiedniej kondycji, a także przedłużyć ich żywotność.