Tonsil wprowadza nowy zestaw, Altus 280 właśnie trafia do sprzedaży

Tonsil wprowadza nowy zestaw, Altus 280 właśnie trafia do sprzedaży

Tonsil, polski producent sprzętu audio wprowadza do sprzedaży nowy model kolumn. Altus 280 to zupełnie nowy projekt, który powinien spodobać się szerokiej grupie klientów, charakteryzuje się nie tylko spójnym i zrównoważonym dźwiękiem ale również świetnym designem. Potwierdzeniem wysokiej jakości zestawu jest 10-cio letnia gwarancja!

Tonsil wprowadza Altus 280

Nowy model został wyposażony w solidnie wykonaną oraz dodatkowo wzmocnioną skrzynię ze zwężającymi się ku tyłowi masywnymi ściankami bocznymi. Oprócz tego, że redukują wibracje, dzięki odpowiednio dobranemu kształtowi redukują powstawanie niepożądanych fal stojących wewnątrz komory akustycznej. Bas-refleks, który wzmacnia pasmo niskich tonów oparto na dwóch tunelach rezonansowych. Wprowadzono je z przodu obudowy dla zachowania linearnej charakterystyki tonów niskich. Bas będzie idealny bez względu na warunki akustyczne panujące w pomieszczeniu odsłuchowym czy też umiejscowienie kolumn.

Parametry najwyższej klasy

Sercem kolumn Altus 280 jest trójdrożny układ głośnikowy, który dostosowany jest do pracy przy wysokim poziomie głośności, a także przy sporych wartościach przyjmowanej mocy, oczywiście bez ryzyka kompresji. Zakres wysokich tonów odtwarza wyspecjalizowana tytanowa kopułka, która została zaprojektowana specjalnie dla nowej serii Altus. Jest chłodzona płynem ferromagnetycznym i wyposażona w silny układ magnetyczny. Głośnik średniotonowy jest sprawdzoną, legendarną jednostką, która bazuje na membranie wykonanej z czystej prasowanej celulozy oraz udoskonalonym piankowym zawieszeniu. Zakres niskich tonów odtwarza specjalnie zaprojektowany w tym celu 25 cm głośnik wyposażony we wzmocnioną celulozową membranę. Dzięki całkowicie nowemu projektowi, zarówno w kwestii dolnego resoru (zwiększona krzywizna i głębokość fałdy pozwala na osiągnięcie większej amplitudy wychyleń i ograniczenie oporu mechanicznego) oraz górnego gumowego zawieszenia (nowa mieszanka o mniejszym współczynniku twardości i większej elastyczności poprawia charakterystykę skoku i redukuje zbędny opór mechaniczny), głośnik niskotonowy ulokowany w specjalnie przygotowanej skrzyni, jest w stanie odtworzyć głęboki, dobrze kontrolowany bas z nienaganną, naturalną barwą i znakomitą odpowiedzią impulsową. Kolumny Altus 280 bazują na zupełnie nowym projekcie odnośnie zwrotnicy dzielącej pasmo na poszczególne głośniki – skupiono się przede wszystkim na poprawie korelacji fazowej między głośnikami, a także doborze charakterystyki tłumienia filtrów w celu uzyskania jak najlepszego rozkładu efektywności oraz mocy między poszczególnymi głośnikami. Przekłada się to na spójny, harmonijny i przede wszystkim zrównoważony dźwięk, niezależnie od gatunku muzycznego jaki odtwarzać będą nowe Altusy 280.

Nowe wersje wykończenia

Nowe kolumny to nie tylko krystaliczny dźwięk. Altus 280 potrafi także cieszyć oko swoim designem. Producent, firma Tonsil przygotowała nowe wersje wykończenia. Kolumny są wykończone w lakierze satynowym (pomiędzy matowym a w pełnym połysku), dzięki temu kolumna prezentuje się bardzo okazale a jednocześnie nie mamy mankamentów lakieru wykonanego w pełnym połysku. Obecnie dostępna jest wersja czarna, biała, a także czarna z białymi bokami.

Warto również wspomnieć o gwarancji. Tonsil oferuje aż 10 lat typu door-to-door, a więc jest to jedna z najdłuższych w branży.

Specyfikacja techniczna Altus 280

  • moc maksymalna – 280 W
  • moc nominalna – 150 W
  • impedancja 8 Ohm
  • pasmo przenoszenia – ( 35 – 25 000 ) Hz
  • efektywność – 90 dB
  • wymiary (WxHxD) 265x985x365
  • waga (1 szt.) 38,5 kg

Krótka historia kolumn Altus

1979 r. – ROZPOCZĘCIE PRODUKCJI KOLUMN SERII C-23

Kolumny charakteryzowały się grubym, ozdobnym pierścieniem na głośniku niskotonowym, fornirowym wykończeniem z czarnym frontem oraz brakiem tabliczki znamionowej na froncie.

1980 r. – ZMIANA NAZWY NA ALTUS. PRODUKCJA I SERII

W tym roku weszły do produkcji kolumny o mocach znamionowych: 60, 65, 100 i 120 W. Ich głównymi cechami były solidne obudowy, rozbudowane zwrotnice i przełącznik sekcji wysoko i średniotonowej. Wersja eksportowa produkowana była pod marką HGS Electronic.

1984 r. – DO PRODUKCJI TRAFIAJĄ ALTUSY SERII II

Do rodziny Altusów dołączyły kolumny o oznaczeniach: 75, 110 i 140. W kolumnach zmieniono i uproszczono zwrotnice dzięki czemu były głośne i miały dyskotekowe, dynamiczne brzmienie. Zrezygnowano częściowo z fornirowego wykończenia a przełącznik sekcji wysoko i średniotonowej pozostał w niezmienionej wersji. Wprowadzono również nową markę eksportową – Dynamic Speaker.

LATA ’90 – te. III SERIA ALTUSÓW

Nowe moce kolumn to: 150, 200, 300 W. W tej serii zrezygnowano z przełącznika sekcji wysoko i średniotonowej oraz wydłużono rury bass reflex. Zmianom uległa także obudowa – zamiast podstawek zastosowany został ozdobny cokół.

LATA WSPÓŁCZESNE – IV SERIA ALTUSÓW

NIespełna dwa lata temu do sprzedaży trafił model 380 pierwszy z tej całkowicie nowej serii. Zestawy te to bardzo wysoka jakość wykończenia. Obudowa wzmocniona wewnętrznym ożebrowaniem, wykonana z grubościennej płyty MDF o zwiększonej pojemności aż do 100 litrów, specjalnie przygotowane głośniki, bardzo dobrze dobrane elementy zwrotnicy (m.in. na podzespołach MŰNDORF) to wszytko sprawia, że otrzymujemy bardzo zadowalającą jakość dźwięku. Podczas projektowania i tworzenia nowych Altusów, jednym z ważniejszych założeń był brak ograniczeń budżetowych, nie było kompromisów, to miał być nowy model, który będzie godnym zestawem w legendarnej serii jaką jest Altus. Każdy detal jest precyzyjnie dobrany, przyłącza firmy WBT, pierścienie wokół głośników z aluminium, zaprojektowane tak aby światło załamywało się na krawędziach. Wykończenie obudowy w lakierze fortepianowym, naturalnym fornirze lub skórze.