Skup złomu – co warto sprzedać?

zlomowisko

Skup złomu to miejsce, gdzie można pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów wykonanych z materiałów nadających się do recyclingu. Przy ich dużej wadze łącznej można nawet trochę zarobić. Co warto sprzedać na skupie złomu, aby odzyskać ulokowane w nim pieniądze?

Skup złomu – jakiego rodzaju komponenty przyjmuje?

Skup złomu w Olsztynie przyjmuje różnego rodzaju wyroby metalowe. Podzielić je można na zawierające żelazo i niezawierające żelaza (metale kolorowe). Do drugiej grupy zaliczają się więc wszystkie te produkty, które mają w swoim składzie aluminium, miedź, cynk, cynę czy mosiądz. Są to także odpady mające kobalt, wolfram, złoto, srebro czy brąz. Kable i przewody elektryczne mogą także być brane pod uwagę. Większość z nich zawiera miedź. Podobnie jak zasilacze komputerowe i te do innych urządzeń, jak telefony komórki. Dużo elementów meblowych, jak gałki i uchwyty, może być wykonanych z mosiądzu. One również mogą być zaniesione na skup złomu i spieniężone. Ten sam los może spotkać stare czajniki mosiężne czy też tace.

Skup metali kolorowych – jakie produkty obejmuje? Na jakich wyrobach można najwięcej zarobić?

Skup metali kolorowych może być zainteresowany przedmiotami wykonanymi z aluminium, miedzi, cynku, cyny czy mosiądzu, ale także metalami szlachetnymi, jak złoto, srebro i platyna. Mogą znajdować się na przykład w częściach samochodowych, takich jak katalizatory. Ich ważną zaletą jest możliwość wielokrotnego recyklingu, co ogranicza wydobycie i związane z tym zanieczyszczenie środowiska. Niektóre z komponentów elektronicznych mogą zawierać śladowe ilości metali szlachetnych. Największe ceny osiąga w skupie złoto, na drugim miejscu są srebro i platyna. W przypadku metali nieszlachetnych najwyższy zarobek można uzyskać na cynie. Popularne aluminium z kolei osiąga na skupie niskie kwoty. Porządkując stary garaż, piwnicę, strych czy po prostu posesję można pozbyć się niepotrzebnych i nieużywanych przedmiotów, a zarazem odzyskać środki finansowe.