Silnik elektryczny – wybawienie dla współczesnej motoryzacji?

reduktory

Żyjemy w permanentnym smogu, zanieczyszczenia pochodzące z przemysłu dotykają coraz głębszych warstw naszego codziennego życia. Tradycyjne zasilanie samochodów paliwami znanymi od dziesięcioleci powoli zaczyna przechodzić do lamusa, ale świadomość na temat nowoczesnych metod i systemów zasilania elektrycznego w społeczeństwie wciąż pozostawia wiele do życzenia. Tylko umiejętnie przeprowadzone kampanie pomogłyby w tym, by silnik spalinowy w polskich samochodach udało się zamienić na silnik elektryczny. Tylko jak tego dokonać, skoro większość Polaków temat ekologii wciąż uważa za zbyteczny? – pytają m. in. specjaliści m.in. z silnikami elektrycznymi silniki24.pl.

Silnik elektryczny i domowe stacje elektryczne

Polacy są zniechęceni do nowego rozwiązania, jakim są silniki elektryczne głównie dlatego , iż wydaje się powszechnie, że ta metoda zasilania pojazdów wiąże się z natychmiastowym i gwałtownym wzrostem kosztów eksploatacji samochodu. Nic bardziej mylnego! Już jakiś czas temu załoga portalu silniki24.com przeprowadziła kompleksowe badania porównawcze, na podstawie których wysnuto zaskakujące wnioski. Jeżdżąc samochodem, gdzie główną siłę napędową stanowi silnik elektryczny, można zaoszczędzić nawet 80% energii, co oczywiście jest ustalone w stosunku do bieżącej ceny benzyny. A pragniemy przypomnieć, że ceny paliwa są obecnie bardziej niestabilne, niż kiedykolwiek wcześniej. I jak tu nie iść w stronę oszczędzania? Skorzystać mogą na tym nie tylko właściciele samochodów typowo osobowych, ale także firmy dostawcze, monitorujące przewóz tirami i ciężarówkami. Nie zapominajmy także o rolnikach.

Silnik elektryczny – znaczenie dla krajowego rolnictwa

Protesty rolników będą w najbliższym czasie przybierały na sile. Ma to związek nie tylko z gwałtownym wzrostem prądu pobieranego prosto z elektrowni, ale również z brakiem podwyżek za wykonaną pracę i proporcjonalnych do niej cen surowców naturalnych. Stosowany w każdym gospodarstwie silnik elektryczny, oczywiście w liczbie nieco zwiększonej, niż ta normatywna, wszak wszystko zależy od profilu i potrzeb danej firmy z sektora rolniczego, może w znacznym stopniu uratować całą sytuację. Niezależnie od tego, czy dany przedsiębiorca – rolnik zajmuje się wyłącznie uprawą roślin, czy też koncentruje się na hodowli bydła i zwierząt. Dziś silnik elektryczny jest w stanie zredukować koszty energii przy ocieplaniu szklarni, chlewni dla trzody, a także przy stosowaniu oświetlenia przy hodowlach ryb, ptactwa oraz innych rodzajów zwierząt, z których istnienia na co dzień korzystamy.

Silnik elektryczny dla wiejskiej motoryzacji

Usprawnione metody pozyskiwania energii dzięki stacjom elektrycznym i dostosowane do współczesnych wymogów przemysłu silniki elektryczne mogą na stałe odmienić gospodarcze oblicze polskiej wsi. Pytanie tylko, czy mieszkańcy, zarządzający, plantatorzy i przedsiębiorcy z sektora rolnego są już w pełni na to gotowi? Każdy sam musi sobie odpowiedzieć na to pytanie.