Rekordowa widownia Pucharu Świata w Zakopanem

Rekordowa widownia Pucharu Świata w Zakopanem

Ponad 7,6 mln widzów w szczytowym momencie obejrzało w TVP1 niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Rekordową widownię tego dnia miał „Teleexpress” ze średnią widownią 6,4 mln i udziałami 41,5 proc. Był to najlepszy wynik programu od 6 stycznia 2017. Jedynka od piątku do niedzieli pozostawała liderem dnia.

Dobra passa TVP1 rozpoczęła się już w piątek. Kwalifikacje do niedzielnego konkursu PŚ w skokach narciarskich przyciągnęły przed telewizory ponad 3,3 mln widz. (24 proc. udz.). Sobotni konkurs drużynowy i zwycięstwo polskich skoczków obejrzało prawie 6 mln widzów (44 proc. udz.). W szczytowym momencie widownia wyniosła 7,3 mln, a udziały – 51 proc. W niedzielę średnia widownia zawodów w Zakopanem wyniosła prawie 6 mln widzów (39 proc. udz.).

Przez cały weekend Jedynka była liderem średnich udziałów spośród wszystkich stacji TV. W piątek wyniosły one 11,96 proc., w sobotę 14,53 proc., a w niedzielę 14,12 proc..

Rekordowa widownia Pucharu Świata w Zakopanem

Top 10 Jedynki od 26 do 28 stycznia to przede wszystkim konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem, „Teleexpress” i „Wiadomości”, które w niedzielę obejrzało ponad 3,1 mln widz. (18,3 proc. udz.).