Rejs statkiem wycieczkowym – jak się do niego przygotować?

Kilkugodzinny rejs statkiem wycieczkowym jest dobrym pomysłem na spędzenie wspólnego czasu z rodziną, w gronie przyjaciół. Ten czas spędzony na wodzie będzie można wspominać z przyjemnością – o ile każda osoba do tej wyprawy przygotuje się w odpowiedni sposób.

Rejs statkiem wycieczkowym – o czym nie można zapomnieć?

Rejs statkiem wycieczkowym w Szczecinie stanowi nie lada gratkę. Wielu mieszkańców tego miasta oczekuje okresu, kiedy statki zaczną kursować regularnie po Odrze. Dla niektórych będzie to już któraś wyprawa. Inni po raz pierwszy dokonają “zaokrętowania”. Ich wiedza na temat przygotowania jest znikoma. O czym nie powinni zapomnieć przed wejściem na pokład?

Rejs statkiem po Odrze rozpoczyna się o określonej godzinie. Warto stawić się przynajmniej na dobry kwadrans przed (lub nawet do 30 minut), aby mieć pewność, że dla każdej osoby znajdzie się miejsce. Jeżeli ktoś nie ma pewności co do tego, czy występuje u niego choroba morska, powinien wyposażyć się w jeden z preparatów dostępnych bez recepty w aptekach. Tak dla pewności, aby w razie potrzeby móc zażyć lub też podać osobom bliskim.

Rejs statkiem wycieczkowym – fantastyczny czas dla rodziny

Na rejs statkiem wycieczkowym w Szczecinie zgłaszają się nie tylko osoby dorosłe. To nie lada atrakcja dla dzieci, które…szybko mogą się znudzić. Tak, na początku rejs statkiem po Odrze wyda im się nie lada frajdą. Jednak już po godzinie zwykłego siedzenia na pokładzie, ich cierpliwość może zostać wystawiona na próbę. Warto więc sprawdzić, czy podczas rejsu można oczekiwać jakichś atrakcji. Nie każdy je zapewnia. Dlatego warto mieć pod ręką coś, co będzie w stanie zająć maluchy tak, aby rejs kojarzył się każdej osobie z przyjemnym spędzeniem czasu, a nie tylko z narzekaniem. Może warto porozmawiać z obsługą statku, czy istnieje możliwość zaprezentowania im mostku kapitańskiego, czyli najważniejszego miejsca na statku. Takie przygody sprawią, że rejs będzie przez nich wspominany jeszcze przez bardzo długi czas.