Przedszkole lingwistyczne – co to jest? Wyjaśniamy!

Chcesz zapisać dziecko do przedszkola i udało Ci się znaleźć ciekawą ofertę przedszkola lingwistycznego? Zobacz dokładnie, czym są tego typu placówki przedszkole i jakie oferują one zajęcia dla najmłodszych!

Przedszkole lingwistyczne – czym jest?

Termin ten odnosi się do rodzaju przedszkola, w którym dzieci uczą się języków obcych, a zajęcia tego typu mają większy wymiar niż w zwykłym przedszkolu. Nazywane są one również z tego powodu przedszkolami językowymi.

W przedszkolach tego typu dzieci mogą uczyć się jednego, ale również dwóch języków obcych, dlatego też otrzymują one wtedy kompleksowe przygotowanie w ramach kompetencji językowych, co pozwala na późniejsze łatwe pogłębianie ich w trakcie nauki w szkole.

Jakie zajęcia są powadzone w przedszkolach lingwistycznych?

Przede wszystkim są to zajęcia językowe, przy czym warto wskazać, że bardzo często również codzienna opieka nad dziećmi obejmuje wykorzystanie języków obcych. Dzięki temu dzieci stykają się z nimi przez cały czas, dlatego mogą wtedy znacznie łatwiej posługiwać się różnymi językami obcymi.

Pod kątem rodzaju języków nauczanych w przedszkolach lingwistycznych warto wskazać głównie na angielskim, francuski, niemiecki, włoski, hiszpański, lecz również dostępne są placówki, gdzie nauczane są inne języki.

Poza zajęciami językowymi dzieci korzystające z tego typu przedszkoli mogą również otrzymać dostęp do pełnej gamy innych zajęć wspomagających ich rozwój, co powoduje, że mogą one rozwijać dziecięce talenty na wiele sposobów.

Przedszkola językowe – gdzie są dostępne?

Przedszkola tego typu są dostępne dla rodziców i dla dzieci głównie w największych miastach w Polsce.

Jeżeli poszukiwane jest dobre przedszkole lingwistyczne Łódź – https://littlegenius.pl/ jest miastem, gdzie obecnie także można skorzystać tego typu usług.

Kiedy warto zapisać dziecko do przedszkola lingwistycznego?

Bardzo często takie placówki przedszkolne wybierane są wtedy, gdy dziecko ma rodziców posługujących się dwoma różnymi językami obcymi. Dzięki temu może ono również łatwiej nauczyć się ich w przedszkolu.

Także jest to popularne rozwiązanie, gdy dziecko należy do rodziny, która przyjechała do danego kraju. Rodzice nie chcą wtedy, by dziecko utraciło kontakt ze swoim językiem ojczystym, więc zapisują je właśnie do takich placówek.

Oczywiście, przedszkola lingwistyczne dostępne są również dla każdego dziecka, dlatego też język używany przez rodziców nie ma w tym przypadku dużego znaczenia. Z takich ofert korzystają więc też często Polacy, którym zależy na tym, aby ich dziecko miało dobry start w przyszłość pod kątem językowym.