Poznaj typ swojej sylwetki i zachwycaj wiosną

Poznaj typ swojej sylwetki i zachwycaj wiosną

Wybierając ubrania warto znać typ swojej sylwetki. – Nie ma sylwetek gorszych czy lepszych. W każdym przypadku należy zachować odpowiednie proporcje. Dzięki temu poczujemy się dobrze w swoich ubraniach – mówi Kasia Skoczylas, wizażystka i stylistka, ekspert Strefy Kobiet Nowego Rynku w Jeleniej Górze.

Rożek

Główne cechy tej sylwetki to szeroka linia ramion i wąskie biodra. „Rożki” mają również znikome wcięcie w talii, długie, szczupłe nogi oraz mały biust. Żeby zachować odpowiednie proporcje, należy zwiększyć objętość biustu i bioder. Warto unikać ubrań, które poszerzają optycznie ramiona, na przykład bluzek z bufkami czy poduszkami. Ważne są solidne buty, które wprowadzają harmonię z ramionami.

Kolumna

To rodzaj sylwetki typowy dla modelek. Jego cechą charakterystyczną są wysoki wzrost, szczupłe ręce i nogi, delikatne wcięcie w talii, a także biodra, które mają szerokość ramion. „Kolumnie” służy akcentowanie nóg, na przykład noszenie krótkich spódnic czy dopasowanych spodni. Cenne jest również dodawanie objętości piersiom, biodrom oraz miejscom, w których widoczne są kości (na przykład nadgarstkom czy obojczykom).

Gruszka

Wiele pań nienawidzi tego typu sylwetki. Jego cechy charakterystyczne to szczupła góra, a także szerokie biodra i uda. Atutem jest tutaj mocno zaznaczona talia. Aby zachować proporcje, należy dodać sobie objętości w górnej części ciała. Na dole warto zakładać rzeczy proste i stonowane. Sylwetkę świetnie wysmuklają wysokie, proste kozaki oraz buty z dużą cholewką.

Jabłko

„Jabłka” mają duże, wystające brzuchy. Chcąc wysmuklić sylwetkę, można założyć długi, prosty w kroju żakiet. Warto skoncentrować się na dodatkach, na przykład dobrej biżuterii, mocnych butach i dużej, wysokiej jakości torebce. Najlepiej zrezygnować z wszelkich pasków do spodni czy spódnic.

Klepsydra

To najbardziej klasyczny typ figury. Ramiona i biodra „klepsydry” maję tę samą szerokość, a w talii widać wyraźne wcięcie. Warto tutaj nosić rzeczy dopasowane i unikać luźnych fasonów typu „oversize”. Na szczególną uwagę zasługują buty – najlepiej wybierać solidne, pełne obuwie. Dolna garderoba powinna być zachowana w ciemniejszych, stonowanych kolorach. Taki zabieg wysmukla sylwetkę.