Pokarm dla psa – jaki powinien być?

wybor pokarmu

Zdrowa i zbilansowana dieta warunkuje prawidłowy rozwój naszego psa. Ważne jest dostarczenie mu cennych witamin oraz minerałów dostosowanych do jego indywidualnych predyspozycji zdrowotnych. Nie bez znaczenia pozostają także jego smaczki.

Każdy właściciel tego czworonożnego przyjaciela wie, że często nie jest łatwe sprostanie jego wymaganiom w tej kwestii. Obserwacja swojego pupila oraz monitorowanie kondycji jest bardzo pomocne do tego, aby sprawić, że dieta, jaką mu zapewnimy przyniesie same korzyści. Co więc warto wziąć pod uwagę komponując ją? Podpowiadamy.

Jedzenie dla psa – dostosowane do jego indywidualnych predyspozycji

Najważniejsze w komponowaniu zdrowej i zbilansowanej diety dla psa jest to, aby wziąć pod uwagę jego indywidualne predyspozycje. W grę wchodzi ogólny stan zdrowia, jak również to, jakich witamin i minerałów potrzebuje. Bardzo ważną rolę w tej kwestii odgrywa jego rasa, jak również waga. Nie bez znaczenia pozostaje także to, jak bardzo aktywny jest nasz pupil. Pamiętajmy o tym, że każdy pies jest inny i wymaga tego, aby oczywiście wziąć pod uwagę podstawowe kwestie, o jakich wspomnieliśmy, ale bardzo ważne jest także to, aby nie traktować go jak jednego z wielu.

Dania dla psów – personalizacja ma znaczenie

Dbanie o psa to bardzo ważna kwestia, jednak nie każdy z nas ma czas na to, aby robić często zakupy, albo też zwyczajnie nie mamy pomysłu na to, jaki pokarm dla psa przygotować. Tutaj z pomocą przychodzą firmy, które profesjonalnie zajmują komponowaniem jedzenia dla niego. Jedną z nich jest Piesotto, która cieszy się ogromnym zaufaniem wśród właścicieli najlepszych przyjaciół ludzi w świecie zwierząt.

Z jej pomocą mamy możliwość dostarczania im wszystkich składników, jakich potrzebują. Wystarczy podać podstawowe informacje dotyczące rasy, wieku, budowy oraz poziomu aktywności zwierzaka. Na ich podstawie wyliczane jest jego dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Następnie możemy także sprecyzować, jakie smaki preferuje nasz psi podopieczny. Na podstawie tych danych komponowane są dla niego spersonalizowane posiłki, które pakowane są w termoizolacyjną torbę. Jej zawartość z powodzeniem może sięgnąć prosto do miski.

Żywienie psów powinno być dokładnie przemyślane. Odpowiednio skomponowana dieta może zagwarantować to, że będziemy długo cieszyli się dobrą kondycją naszego wiernego kompana codzienności. Nie bez znaczenia jest stawianie na jego indywidualne potrzeby. To taki klucz do sukcesu pod tytułem: długie i zdrowe życie psa.