Piec piekarniczy rurkowy – zasada działania

piec piekarniczy

Wykorzystywanie urządzeń w piekarni będzie kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania takiego biznesu. Najważniejsze będą naturalnie piece, które powinny być wykonane z trwałych materiałów i funkcjonalne. Jednym z bardziej cenionych będzie piec piekarniczy rurkowy. Posiada wentylator, element grzejny, a główna zasada polega tu na cyrkulacji gorącego powietrza.

Jak działa piec piekarniczy?

Piece, aby gwarantowały bardzo dużą funkcjonalność, będą musiały zapewniać piekarzom niezawodność. W branży tej wykorzystuje się więc pewne konkretne technologie, które są preferowane z uwagi na bardzo wysoki stopień efektywności. Jednym z lepszych rozwiązań będzie właśnie piec rurkowy, który określa się także jako konwekcyjny. Nie bez powodu zresztą, bo wykorzystywana jest tu zasada konwekcji powietrza. Gorące powietrze cyrkuluje wewnątrz komory piekarniczej. Dzięki temu właśnie zagwarantowane jest równomierne i szybkie pieczenie.

Jedną z ważniejszych części w takim piecu będzie wentylator. Znajduje się on w komorze piekarniczej. Jego najważniejszym zadaniem jest generowanie strumienia powietrza. Będzie ono pobierane z wnętrza komory, a potem wtłaczane z powrotem do komory piekarniczej. Ważny jest także element grzejny. Będzie on odpowiedzialny za podgrzewanie powietrza. Najczęściej stosuje się grzałki elektryczne albo palniki gazowe.

Szybkość wypiekania dzięki dobrym piecom

Każdej firmie piekarniczej zawsze zależy na szybkości realizacji wszystkich prac. Nic zresztą dziwnego, ponieważ to naturalnie zawsze będzie się przekładać na konkretne zyski. Im szybciej można wypiekać chleb lub bułki, czy też jeszcze inne wypieki, tym lepiej dla piekarni. Dlatego właśnie tak ważny będzie piec piekarniczy, który gwarantuje bardzo swobodną kontrolę temperatury i czasu wypiekania. Piec piekarniczy dysponuje panelem sterowania, dzięki któremu można ustawić odpowiednią temperaturę i czas pieczenia. Obowiązkiem operatora jest dostosowanie parametrów w zależności od rodzaju żywności i własnych preferencji, czyli na przykład własnej receptury.