Pedicure – jak wybrać specjalistów?

zabiegi

Pedicure jest znanym oraz powszechnie wykonywanym zabiegiem kosmetycznym, który ma na celu kompleksową pielęgnację paznokci stóp. W skład usługi wchodzą takie czynności, jak zmiękczanie naskórka, peeling, usunięcie martwego naskórka, skrócenie i wyrównanie paznokci, malowanie lakierem. Zabieg powinien być oczywiście wykonywany zgodnie ze wszystkimi zasadami higieny, z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi. Wtedy efekt będzie po prostu trwały.

Dlaczego pedicure jest takie ważne?

Odpowiednio zadbane stopy nie tylko odwdzięczą się nam pięknym wyglądem, ale również zdrowiem. Szczególnie w okresie wiosenno-letnim, gdy odsłaniamy stopy i decydujemy się na to, aby zakładać lżejsze obuwie, pięknie przygotowane paznokcie są na wagę złota. Pielęgnować możemy je samemu, jeżeli mamy takie umiejętności, możemy również skorzystać z pomocy specjalistów.

Pedicure daje nam przede wszystkim:

– wysoka estetyka stóp,
– piękny wygląd stóp o każdej porze roku,
– brak problemów z rogowaceniem skóry,
– odpowiednio zadbane i odżywione paznokcie,
– brak wrastania się paznokci,
– odpowiedni komfort chodzenia.

Czym się kierować wybierając specjalistów od pedicure?

Podstawowym kryterium, jeżeli chodzi o wybór specjalisty od pedicure jest to, aby wybrać osobę, która ma odpowiednią wiedzę, doświadczenie, odpowiedni sprzęt, dbać o czystość i higienę. Można to bardzo łatwo sprawdzić, zasięgając opinii wśród lokalnej społeczności, w mediach społecznościowych (chociażby na grupach na Facebooku), w szeroko rozumianym internecie. Dodatkowo zwracajmy uwagę na takie aspekty, jak:

– odpowiednie godziny otwarcia,
– życzliwość obsługi,
– atrakcyjne ceny,
– kompleksowość oferty i możliwość skorzystania również z innych usług.

Pedicure jest bardzo ważnym zabiegiem, którego zadaniem jest przede wszystkim prawidłowe ukształtowanie paznokci. Prawidłowe wykonanie tej czynności sprawi, że paznokcie będą rosły dokładnie tak, jak powinny, nie będą się wrastać, pękać, a co za tym idzie, będziemy mogli swobodnie się poruszać.