Organizacja wieczoru panieńskiego – o czym warto pamiętać?

wieczor panienski

Wieczór panieński to popularna tradycja, która „przywędrowała” do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Koleżanki przyszłej panny młodej organizują dla swojej wychodzącej za chwilę za mąż przyjaciółki huczną imprezę „na pożegnanie wolności”. Jak sprawić, by to wydarzenie było niezapomniane? O czym warto pamiętać? Czy przydadzą się specjalne gadżety na wieczór panieński? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Na czym polega wieczór panieński?

Wieczory panieńskie mogą przybierać różne formy. W „klasycznej” wersji znanej z amerykańskich filmów to naprawdę huczna impreza. Dziewczyny ubierają się w wyzywający sposób, zapraszają striptizera, piją dużo alkoholu, a miejsce imprezy przyozdobione jest tematycznymi akcesoriami. Popularne gadżety na wieczór panieński to bowiem chociażby słomki z ozdobą przypominającą męskie przyrodzenie i wiele innych, podobnych akcesoriów. W Polsce jednak funkcjonuje nie tylko ta tradycyjna, amerykańska wersja tego wydarzenia. Wieczory panieńskie są bowiem organizowane również w ten sposób, że po prostu grupa koleżanek spotyka się na pogaduchy albo wyjeżdża gdzieś razem na kilka dni. Imprezie towarzyszą wtedy całkiem standardowe aktywności. Można chociażby zorganizować wspólny rejs statkiem, pójść do klubu albo zjeść obiad w fajnym miejscu. W takiej wersji wieczoru panieńskiego również funkcjonują gadżety, ale raczej w postaci tematycznych tatuaży albo korony lub szarfy dla przyszłej panny młodej.

O czym należy pamiętać, organizując wieczór panieński?

Organizując wieczór panieński trzeba pamiętać, że ma to być impreza, która spodoba się przyszłej pannie młodej. Nie ma sensu na siłę wyciągać jej do klubu albo organizować różnorodne zabawy, jeżeli nie przypadną jej one do gustu. Nieco spokojniejsze wersje wieczorów panieńskich zazwyczaj bazują na dobrej kolacji. Salę restauracyjną lub pomieszczenie w mieszkaniu urządza się wtedy w tematyczny sposób. Gadżety na wieczór panieński mogą wtedy przybrać postać baloników z hasłami „bride to be”, oryginalnych girland albo papierowej zastawy stołowej. Z tej okazji często wybiera się talerzyki, kubki i słomki w kolorze srebrnym lub złotym. Wyglądają bardzo efektownie i podkreślają doniosłość organizowanego wydarzenia. Popularnym gadżetem są również wianki. Przyszła panna młoda oraz jej koleżanki zakładają je, by wyróżnić się na ulicy jako „bride squad”. Poza tym takie gadżety na wieczór panieński świetnie prezentują się na zdjęciach.

Gdzie kupić gadżety na wieczór panieński?

Tematyczne gadżety na wieczór panieński można kupić w specjalistycznych sklepach z tego typu akcesoriami. Tam dostępne są również inne produkty „imprezowe”. W jednym miejscu można zatem wyposażyć się w baloniki z hasłami „bride to be”, oryginalne wianki, papierową zastawę stołową i wiele więcej.