Najchętniej kupowane płyty z muzyką w 2017 roku

Najchętniej kupowane płyty z muzyką w 2017 roku

Legendy rockowej sceny jak Depeche Mode czy Pink Floyd to wykonawcy, których albumy cieszyły się w 2017 roku największym zainteresowaniem klientów sieci Saturn. W czołówce rankingu sprzedanych płyt znalazł się także przedstawiciel młodszego pokolenia – Ed Sheeran.

Płyta kompaktowa powoli zbliża się do czterdziestki i pomimo szybszego postępu technologicznego i popularyzacji serwisów streamingowych nadal cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. Wielu miłośników muzyki nie wyobraża sobie życia bez płyt CD i z niecierpliwością czeka na kolejne albumy swoich ulubionych artystów, aby włączyć je do swojej płytoteki.

O gusty muzyczne Polaków zapytaliśmy sieć Saturn, która miłośnikom muzyki poza sprzętem audio oferuje bogaty wybór płyt kompaktowych. W ten sposób stworzyliśmy zestawienie płyt CD, które klienci tych sklepów najchętniej kupowali w 2017 roku.

Największym uznaniem naszych klientów od lat cieszą się albumy rockowe – mówi Remigiusz Gruba z Działu Zakupu sieci Saturn. – Niektórych może zaskoczyć fakt, że w ubiegłym roku wśród najchętniej kupowanych albumów przeważały produkcje wykonawców, którzy od kilku dekad kształtują światową scenę muzyczną. Oczywiście w zestawieniu znalazły się też płyty popularnych artystów młodego pokolenia.

Najbardziej oczekiwaną przez klientów Saturna pozycją okazał się wydany w marcu krążek Depeche Mode „Spirit”, który na długo zdominował rankingi sprzedaży i w całym kraju zyskał status podwójnie platynowej płyty. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również pierwsza od 25 lat w pełni solowa produkcja Rogera Watersa „Is This the Life We Really Want?”. Legenda Pink Floyd zainspirowała też słuchaczy do ponownego sięgnięcia po muzykę tej grupy, o czym świadczy wysoka pozycja legendarnych albumów „The Wall” i „Dark Side of the Moon” w wersjach zremasterowanych cyfrowo. Podium najlepiej sprzedających się płyt w sieci Saturn uzupełnia hitowe wydawnictwo Eda Sheerana „Divide”.

Wśród polskich artystów najlepszy wynik w 2017 roku w zestawieniu Saturna zanotował „Mój dom” Korteza, mimo iż premierę miał dopiero w listopadzie. Druga produkcja tego wokalisty odniosła sukces podobny do debiutanckiego albumu „Bumerang”, jednej z najchętniej kupowanych polskich płyt w 2015 i 2016 roku. W zestawieniu znalazły się również aż dwie płyty zmarłego w ubiegłym roku klasyka polskiej muzyki rozrywkowej Zbigniewa Wodeckiego oraz dwupłytowy album „Męskie Granie 2017”.

Rok 2018 zapowiada się również ciekawie pod względem muzycznym. Właśnie pojawiła się najnowsza płyta Lao Che „Wiedza o społeczeństwie”. To świetna propozycja dla wielbicieli alternatywnego, ambitnego rocka, a patrząc na to, jak dobrze przyjęty został promujący ją singiel „Nie raj”, z pewnością będzie budziła duże zainteresowanie słuchaczy – mówi Remigiusz Gruba z Działu Zakupu sieci Saturn. – Z kolei 23 lutego zapraszamy do sklepów Saturn po nowy krążek O.S.T.R. „W drodze po szczęście”, który ma szansę stać się równie wielkim hitem, jak obsypane nagrodami „Życie po śmierci”. Oczywiście spodziewamy się również premier zagranicznych. Te jednak najczęściej do ostatniej chwili owiane są tajemnicą.

TOP 10 najchętniej kupowanych płyt w sieci Saturn w 2017 roku:

1. Depeche Mode – „Spirit”
2. Roger Waters – „Is This the Life We Really Want?”
3. Ed Sheeran – „Divide”
4. Kortez – „Mój dom”
5. Zbigniew Wodecki – „Złota kolekcja”
6. Zbigniew Wodecki – „The Best: Zacznij od Bacha”
7. Deep Purple – „Infinite”
8. Pink Floyd – „The Wall” (2011)
9. Różni wykonawcy – „Męskie Granie 2017”
10. Pink Floyd – „Dark Side of the Moon” (2011)