Nagość wśród Polaków

sex

Prawda jest taka, że Polak nawet do sauny pójdzie w stroju kąpielowym. Nagość zaś pozytywnie wpływa na postrzeganie swojego własnego ciała a także ogólne samopoczucie.

Jednak… czy w momencie gdy widzimy kogoś bez koszulki, od razu zmienia nasze nastawienie wobec niego? Właściwie tak. Polacy na wakacjach chadzają praktycznie wszędzie w strojach kąpielowych – do sklepów, na spacer… Wielu jednak to przeszkadza, onieśmiela, denerwuje a nawet brzydzi!

Nie zależnie od płci czy wieku, nagość kojarzony się ludziom z seksem. Tak było i jest – choć mamy nadzieję, że nie będzie.

Dziewczyny mają dużo gorzej niż Panowie. Kobieta w stroju kąpielowym – obiekt pożądania, kusicielka. Facet w samych bokserkach? – „Spoko. Nie ma problemu”. Tak jest nawet w przypadku dzieci…

Prosty przykład:

Dziewczynka chce siku, mama leci z nią do najbliższej toalety, bo „pod krzaczek” nie wypada – w przypadku chłopców jest odwrotnie – tatusiowie często z dumą mówią: „No idź pod krzaczek i już!”.

Dzieci trzeba uczyć granic intymności od najmłodszych lat. Oczywiście bieganie po domu nago jest okej, ale czy przed własnymi dziećmi? Nie bardzo, prawda?

Nagość wśród nastolatków.

W sieci aż wrze od zdjęć nastolatek, które przedstawiają się w dość… agresywny, seksualny sposób. Nagie nastolatki wrzucają swoje „słodkie focie” do sieci, by czytać później komentarze na temat swojego ciała. To chyba nie do końca w ten sposób powinno działać. Dlatego powtarzamy ponownie – należy uczyć dziecko granic intymności – od najmłodszych lat, a później tę wiedzę pielęgnować.

Wyobrażacie sobie, żeby jeszcze kilka lat temu, dziewczynki nieletnie biegały po nocach po ulicach miast w pełnym makijażu a wręcz… negliżu? Przerażające?

Niestety – prawdziwe. Dziś dziewczynki przestają być niepewne, skryte. Dlaczego? Głównie mają na to wpływ programy w tv, blogi w sieci – gdzie przedstawia się nagość jako coś normalnego, pięknego…

Oczywiście nie uważamy, że nastolatki powinny chodzić w pełni zakryte i nie mogą się pomalować – nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Ale! Patrzmy na to, by makijaż i ubiór był jednak odpowiednio dobrany do wieku naszego dziecka – zwłaszcza, jeśli jest nim nastolatka.

Doskonale wiemy, jak dzisiejsza młodzież jest „wyedukowana” w kwestii seksualności – często wiedzą więcej niż dorośli – a granica wieku gdzie nastolatkowie tracą dziewictwo leci na łeb na szyję!

Nastolatki powinny lubić swoje nagie ciało, nie powinny się go wstydzić – ale niech znają granice!

Erotyka wśród nastolatków?

Jak już wspomnieliśmy, w sieci pojawia się coraz więcej zdjęć a nawet filmików z bardzo młodymi aktorkami – albo amatorkami – równie chętnie oglądanymi. Nagie nastolatki, które samodzielnie wrzucają swoje zdjęcia i produkcje do sieci – dla przyjemności innych użytkowników, znajdziecie chociażby na takiej stronie, jak: https://polskie-aktorki-porno.pl/kategorie/polski-seks. Najczęściej rodzice i opiekunowie, nawet nie wiedzą o tym, że mogli by w sieci trafić na nagie zdjęcia swojego dziecka. Niestety…