Kosiarka spalinowa – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

0

Wybór kosiarki do ogrodu może być trochę jak pole minowe, ale dzięki naszym poradom będzie to dużo łatwiejsze. Na rynku dostępnych jest wiele opcji i być może zastanawiasz się, która będzie dla Ciebie najlepsza. Oto, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie kosiarki spalinowej.

Kosiarka spalinowa – jak wybrać?

Wybierając kosiarkę spalinową, należy zwrócić uwagę na kilka cech. Pierwszą z nich jest wielkość silnika – twierdzi pracownik firmy, której jedną z ofert jest kosiarka spalinowa w Zabrzu. Wśród kosiarek spalinowych są zarówno małe, lekkie kosiarki pchane, jak i bardziej wytrzymałe kosiarki samojezdne. Wybór pomiędzy tymi dwoma rodzajami zależy w dużej mierze od wielkości trawnika.

Kosiarki pchane doskonale nadają się do małych trawników, natomiast kosiarki samojezdne to łatwy wybór w przypadku większych trawników. Znacznie ułatwiają wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych i pozwalają zaoszczędzić sporo czasu.

Szerokość koszenia – ważna cecha kosiarki spalinowej

Kolejną kwestią, którą należy rozważyć, jest szerokość koszenia. Większa liczba ostrzy oznacza większą szerokość koszenia i większy zasięg. Szersze ostrza umożliwiają szybsze wykonanie pracy, ale oznaczają również większą wagę, co oznacza, że pchanie kosiarki po ogrodzie wymaga większego wysiłku.

Tutaj również istotne znaczenie ma powierzchnia trawnika – ale nie tylko. Pod uwagę należy również wziąć kształt samej działki. Jeśli jest on mocno nieregularny, to lepszym rozwiązaniem będzie wybór kosiarki o mniejszej szerokości koszenia – dużo łatwiej jest dotrzeć nią w trudno dostępne miejsca.

Kosiarka spalinowa – z koszem czy bez?

Na koniec należy zastanowić się, co ma się stać ze skoszoną trawą po jej przycięciu. Jeśli chcesz resztki zbierać do worka, wybierz model, który wyposażony jest w specjalny kosz lub ma dostępną przystawkę. Alternatywnie można wybrać model z funkcją mulczowania, która rozdrobni ścinki trawy i rozrzuci je z powrotem na trawniku jako nawóz.

Leave A Reply