Kosiarka spalinowa – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

wybor kosiarki

Wybór kosiarki do ogrodu może być trochę jak pole minowe, ale dzięki naszym poradom będzie to dużo łatwiejsze. Na rynku dostępnych jest wiele opcji i być może zastanawiasz się, która będzie dla Ciebie najlepsza. Oto, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie kosiarki spalinowej.

Kosiarka spalinowa – jak wybrać?

Wybierając kosiarkę spalinową, należy zwrócić uwagę na kilka cech. Pierwszą z nich jest wielkość silnika – twierdzi pracownik firmy, której jedną z ofert jest kosiarka spalinowa w Zabrzu. Wśród kosiarek spalinowych są zarówno małe, lekkie kosiarki pchane, jak i bardziej wytrzymałe kosiarki samojezdne. Wybór pomiędzy tymi dwoma rodzajami zależy w dużej mierze od wielkości trawnika.

Kosiarki pchane doskonale nadają się do małych trawników, natomiast kosiarki samojezdne to łatwy wybór w przypadku większych trawników. Znacznie ułatwiają wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych i pozwalają zaoszczędzić sporo czasu.

Szerokość koszenia – ważna cecha kosiarki spalinowej

Kolejną kwestią, którą należy rozważyć, jest szerokość koszenia. Większa liczba ostrzy oznacza większą szerokość koszenia i większy zasięg. Szersze ostrza umożliwiają szybsze wykonanie pracy, ale oznaczają również większą wagę, co oznacza, że pchanie kosiarki po ogrodzie wymaga większego wysiłku.

Tutaj również istotne znaczenie ma powierzchnia trawnika – ale nie tylko. Pod uwagę należy również wziąć kształt samej działki. Jeśli jest on mocno nieregularny, to lepszym rozwiązaniem będzie wybór kosiarki o mniejszej szerokości koszenia – dużo łatwiej jest dotrzeć nią w trudno dostępne miejsca.

Kosiarka spalinowa – z koszem czy bez?

Na koniec należy zastanowić się, co ma się stać ze skoszoną trawą po jej przycięciu. Jeśli chcesz resztki zbierać do worka, wybierz model, który wyposażony jest w specjalny kosz lub ma dostępną przystawkę. Alternatywnie można wybrać model z funkcją mulczowania, która rozdrobni ścinki trawy i rozrzuci je z powrotem na trawniku jako nawóz.