Kontenery na gruz – kiedy warto i ile trzeba za nie zapłacić?

ceramika

Wynajem kontenera na gruz jest często najlepszą opcją, by szybko pozbyć się odpadów pozostałych po pracach budowlanych, remontowych czy wyburzeniowych. Co warto wiedzieć o wynajmie kontenerów? Ile kosztuje taka usługa?

Wynajem kontenera na gruz – na czym polega?

Usługa jak wynajem kontenera na gruz polega na wypożyczeniu kontenera o określonej pojemności, który dostarczany jest przez firmę komunalną pod wskazany adres, a potem odbierany po zakończeniu umowy lub po jego zapełnieniu.

Tego typu usługa jest alternatywą dla samodzielnego pozbycia się gruzu, co może być dla wielu osób bardzo kłopotliwe. Obecnie kontenery na gruz pozwalają na szybkie usunięcie odpadów zgodnie z przepisami – należy pamiętać o tym, że gruz nie może być wyrzucany do zwykłego pojemnika na śmieci!

Kiedy wynająć kontener na gruz?

Wynajęcie kontenera na gruz będzie najlepszą opcją wtedy, gdy dopiero planuje się prace, dlatego można wtedy na bieżąco usuwać do niego odpady. Można także zdecydować się na jego wynajęcie, gdy prace są już w toku albo po ich zakończeniu.

Firmy dostarczające kontenery na gruz mogą dowieźć je na miejsce nawet w ciągu jednego dnia – wystarczy tylko zadzwonić i uzgodnić szczegóły związane z zamówieniem.

Jaki kontener na gruz wybrać?

W firmach wypożyczających kontenery na gruz można zamówić je w różnych pojemnościach. Ich wielkość dobierana jest w zależności od ilości odpadów, jakie chce się wywieźć.

Najmniejsze kontenery mają pojemność od około 1,7 m3, natomiast te największe nawet ponad 15 m3. Najczęściej zamawiane są kontenery o średniej pojemności, na przykład 6-7 m3.

W razie problemów z doborem odpowiedniej pojemności kontenera wypożyczalnia może doradzić, jaką wybrać.

Ile kosztuje wynajęcie kontenera na gruz?

Koszty dotyczące wynajmu kontenera powiązane są z jego pojemnością, rodzajem gruzu, jaki chce się wywieźć, a także czasem wynajmu.

Gdy zamawiane są kontenery na gruz o pojemności około 6-7 m3, trzeba liczyć się z wydatkiem na poziomie od około 600 do 1500 złotych w zależności od wybranej firmy i typu gruzu. Mniej zapłaci się za czysty gruz, natomiast więcej za gruz zmieszany. Do czystego gruzu zalicza się głównie czerwoną cegłę, tynk, beton, ceramikę czy armaturę z porcelany.

Jak zamówić kontener na gruz?

Wynajęcie kontenera na gruz jest bardzo proste. Obecnie można zrobić to za pomocą telefonu albo przez internet. Podczas składania zamówienia na kontener należy podać jego wielkość oraz czas doręczenia wraz z adresem. Po przywiezieniu kontenera podpisuje się umowę i płaci za usługę.