Klapy przeciwpożarowe – do czego służą?

zabezpieczenia

Czy wiesz, do czego służą klapy przeciwpożarowe? Na pewno o pojęciu takim każdy słyszał, ale trudno jest to poprawnie zdefiniować. Wbrew pozorom odgrywają one bardzo ważną funkcję. Jaką konkretnie? Pora to wszystko dokładnie sprawdzić.

Czym są klapy przeciwpożarowe?

Wywód na ten temat należy rozpocząć od prostej i zrozumiałej przez wszystkich definicji. Klapy przeciwpożarowe we Wrocławiu montowane są w instalacjach wentylacji ogólnej jako pewnego rodzaju przegrody. Mają one za zadanie odcinać strefę objętą pożarem od części pozostałej danego budynku.

Jak można łatwo się domyślić, funkcja takowych klap, to powstrzymywanie się rozprzestrzeniania temperatury, zadymienia oraz przede wszystkim ognia. Klapy przeciwpożarowe są dobierane pod kątem ogniowej szczelności, dymoszczelności, jak i izolacyjności.

Jak dobierane są klapy przeciwpożarowe?

Na pewno klapy przeciwpożarowe są i muszą być odpowiednio dobrane. Przede wszystkim bierze się pod uwagę szczelność ogniową, izolacyjność, jak i dymoszczelność. Gdy akurat nie ma zagrożenia, to klapa jest oczywiście otwarta. Klapa zamyka się samoczynnie, gdy czujniki wykryją pożar. Z reguły są to niezawodne czujniki. Według obowiązujących przepisów takowe klapy muszą być montowane na budynkach. Wszystko dla bezpieczeństwa. Gdzie różnego rodzaju produkty polepszające bezpieczeństwo można zakupić? Na pewno będzie to hurtownia klimatyzacyjna we Wrocławiu.

W takich miejscach produkty są znacznie tańsze. Coraz częściej w hurtowniach nie ma już wymogu zakupów hurtowych. Swobodnie można zrobić zakupy detaliczne. Jest to bardzo korzystne dla wielu osób, które nie mają potrzeby dokonywać zakupów w większej ilości.

Zamówienia można najczęściej składać osobiście, a więc w hurtowni stacjonarnej, a także drogą internetową. Ostateczny wybór należy do samej zainteresowanej osoby. Obecnie coraz więcej osób jednak wybiera tę internetową drogę. Jest to oczywiste. Każdy ceni sobie komfort, wygodę oraz zaoszczędzenie nieco czasu.