Kiedy warto wykonać mezoterapię igłową skóry?

mezoterapia skory

W pogoni za promienną i młodą skórą można wykorzystać różne zabiegi pielęgnacyjne. Jednym z nich, który zyskuje na popularności, jest mezoterapia igłowa. Ten mało inwazyjny zabieg polega na zastosowaniu mikroigieł, które dostarczają bezpośrednio w skórę koktajl witamin, minerałów i innych substancji odżywczych. Kiedy warto zdecydować się na tę procedurę?

Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa, zwana także mikroigłowaniem lub mezo-liftingiem, to technika stosowana w medycynie estetycznej, której celem jest pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych skóry.

Zabieg polega na wprowadzeniu do skóry maleńkich igiełek w celu wytworzenia kontrolowanych mikrourazów oraz dostarczeniu do niej różnych substancji aktywnych. Te mikrourazy wyzwalają reakcję gojenia organizmu, stymulując produkcję kolagenu i elastyny, białek niezbędnych do utrzymania elastyczności i jędrności skóry.

Kiedy warto zdecydować się na mezoterapię igłową?

Ze względu na swoje wszechstronne działanie mezoterapia igłowa Chorzów – https://www.motylclinic.pl/zabiegi/mezoterapia-twarzy/ może być wykorzystana w wielu sytuacjach, na przykład:

Zmarszczki na twarzy

Mezoterapia igłowa jest szczególnie skuteczna w usuwaniu zmarszczek w różnych obszarach twarzy. Mikrourazy powstałe podczas zabiegu stymulują produkcję kolagenu, co prowadzi do poprawy tekstury skóry i zmniejszenia widoczności linii.

Odmłodzenie skóry

W przypadku osób pragnących odmłodzenia skóry mezoterapia igłowa może poprawić koloryt i teksturę skóry. Zestaw różnorodnych witamin i przeciwutleniaczy używanych podczas zabiegu odżywia skórę, sprawiając, że cera staje się młodsza i promienna.

Blizny potrądzikowe

Mezoterapia igłowa może być korzystna dla osób zmagających się z bliznami potrądzikowymi. Kontrolowane mikrourazy pomagają rozbić tkankę bliznowatą i wspierają tworzenie nowych, zdrowszych komórek skóry, co z czasem prowadzi do uzyskania gładszej powierzchni skóry.

Nadmierna pigmentacja

Nierówny koloryt skóry i problemy z przebarwieniami można również rozwiązać za pomocą mezoterapii igłowej. Zabieg sprzyja bardziej równomiernemu rozłożeniu melaniny i pobudza obrót pigmentowanych komórek skóry, co skutkuje jaśniejszą cerą.

Zwiększone wchłanianie produktów do stosowania miejscowego

Mikrokanaliki utworzone przez igły ułatwiają lepsze wchłanianie miejscowych produktów do pielęgnacji skóry. Oznacza to, że substancje odżywcze zastosowane podczas mezoterapii igłowej lepiej wchłaniają się w skórę, maksymalizując swoje działanie.

Poprawa kondycji włosów

Mezoterapia igłowa nie ogranicza się wyłącznie do skóry twarzy. Można go również zastosować do odbudowy włosów, stymulując krążenie krwi w skórze głowy i promując wzrost zdrowszych mieszków włosowych i włosów.