Jakie zastosowania mają magnesy płytkowe z otworami montażowymi?

magnetyczne uchwyty

Na liście różnorodnych akcesoriów magnetycznych często stosowanych w warsztatach i wykorzystywanych przez branżę meblarską, szczególnie warte wspomnienia są uchwyty magnetyczne neodymowe płytkowe z otworami pod stożkowy łeb śruby. To magnesy z obudową stalową, z nawierconymi otworami montażowymi, przystosowane do mocowania na dowolnego rodzaju powierzchniach płaskich i możliwie gładkich. Takie magnesy można przykręcać do mebli, ścian, konstrukcji metalowych i drewnianych.

Płaskie uchwyty magnetyczne w warsztacie

Przykładowym i popularnym zastosowaniem dla płytkowego uchwytu magnetycznego neodymowego z otworami na śruby z łbem stożkowym jest stworzenie listwy do mocowania metalowych narzędzi ręcznych lub stalowych akcesoriów, takich jak bity, wiertła czy śruby. W sprzedaży znaleźć można wiele wersji takich uchwytów, w tym płytki magnetyczne o długości kilku centymetrów, które sprawdzą się w charakterze tego typu listew. Oczywiście tego typu płytka może być również formą magnetycznego mocowania pod większą półkę stalową lub listwę metalową z haczykami. Co ważne, uchwyty magnetyczne neodymowe płytkowe z otworami pod stożkowy łeb śruby można mocować do każdego typu powierzchni, a dzięki zastosowaniu w nich stalowej obudowy zewnętrznej, są akcesoriami charakteryzującymi się bardzo dużą trwałością.

Uchwyty neodymowe w branży meblarskiej

Innym zastosowaniem dla neodymowych uchwytów magnetycznych płytkowych z otworami pod śruby ze stożkowym łbem jest budowa systemów domykających w różnego rodzaju meblach, na przykład w meblach warsztatowych. Dzięki zastosowaniu odpowiednio wyprofilowanych otworów, po montażu magnesu w konstrukcji mebli przy pomocy śrub, ich łby licują się z powierzchnią magnetyczną i nie przeszkadzają w domykaniu frontów. Uchwyty magnetyczne neodymowe płytkowe z otworami pod stożkowy łeb śruby przeznaczone do zastosowań w branży meblarskiej mają na ogół niewielkie rozmiary. Przykładem są płytkowe uchwyty z pojedynczym otworem przelotowym, przystosowane do montażu na zaledwie jedną śrubę.

Ze względu na dużą siłę magnetycznego przyciągania i bardzo prosty montaż uchwytów płytkowych neodymowych magnetycznych z otworami pod stożkowy łeb śruby używa się w wielu branżach. To przydatne akcesoria warsztatowe i stolarskie, z których można korzystać również w domach prywatnych, używając w charakterze mocowań pod elementy stalowe w garażach, piwnicach lub komórkach lokatorskich. Magnetyczne uchwyty sprawdzą się również w kuchniach i łazienkach, na balkonach, tarasach i w ogrodach.