Jakie są rodzaje promocji bukmacherskich?

sport top

Rynek zakładów bukmacherskich jest na tyle konkurencyjny, że firmy robią co mogą, by przyciągnąć do siebie klientów. Bardzo zależy im na pozyskaniu nowych graczy i to właśnie do nich są adresowane najbardziej atrakcyjne promocje bukmacherów. Można wyróżnić kilka podstawowych promocji na start, takich jak darmowe zakłady (freebety), bonusy i zakład bez ryzyka, czyli cashback.

Darmowe zakłady (freebety)

Darmowe zakłady, nazywane z angielska freebetami to ulubiona promocja na start dla większości graczy. Polega ona na tym, że za samą rejestrację gracz otrzymuje od bukmachera darmową kwotę do wykorzystania na zakłady. Częściej jest to jeden zakład za określoną kwotę, ale czasem zdarza się, że można przyznane wirtualne pieniądze podzielić i postawić przy ich pomocy kilka zakładów. Gracze lubią freebety właśnie dlatego, że nie muszą ryzykować swoimi pieniędzmi. Warto jednak pamiętać, że zwykle bukmacher określa minimalny kurs takiego zakładu, a także warunki obrotu przyznanej kwoty. Oznacza to, że najczęściej nawet po wygranym pierwszym darmowym zakładzie nie możemy wygranych pieniędzy od razu wypłacić, a najpierw musimy dokonać kolejnych zakładów, zwykle za kwoty kilkukrotnie przekraczające wartość darmowego zakładu.

Bonusy bukmacherskie na start

Bonus na start zwykle ma charakter dodania przez bukmachera jakiejś kwoty do pierwszego depozytu nowego gracza. Często firma bukmacherska dorzuca nam tyle, ile sami wpłacimy za pierwszym razem, czasem może to być 50 % naszej wpłaty, ale bywa, że i 200 %. Do tego niektórzy bukmacherzy proponują także bonusy od drugiej, a nawet trzeciej wpłaty. W tym przypadku jednak również skorzystanie ze środków bonusowych obwarowane jest określonymi wymaganiami dotyczącymi obrotu wypłaconą kwotą, a także minimalnej stawki zakładów wnoszonych za bonus.

Zakład bez ryzyka (cashback)

Cashback betclic to zwrot stawki przegranego zakładu przez bukmachera. Z freebetem łączy go to, że gramy bez ryzyka, tzn. w przypadku przegranego zakładu nie tracimy pieniędzy. Różni jednak fakt, że w tym przypadku musimy najpierw zainwestować swoje pieniądze. Jeśli wygramy, to zwykle możemy takie środki wypłacić, a jeśli przegramy, to bukmacher zwraca nam kwotę, którą postawiliśmy. W tym drugim przypadku jednak do gry znów wchodzą warunki obrotu. Firma bukmacherska nie chce bowiem być stratna i stawia wymagania dotyczące kwoty, jaką trzeba wydać na zakłady, nim wypłacimy pieniądze, a także minimalnych kursów zakładów zawartych za zwróconą kwotę.

Freebet, bonus i cashback to podstawowe promocje dla nowych graczy w zakładach bukmacherskich. Firmy mają jednak również propozycje dla swoich aktualnych graczy i co jakiś czas przedstawiają im oferty specjalne. Ostatnio dużą popularnością cieszy się np. doładowanie wygranych, czyli dorzucanie przez bukmacherów do wygranych kwot określonego ich procenta. Zwykle potrzeba do tego trafienia co najmniej kilku wyników w zakładach zawartych na jednym kuponie. W polskich warunkach to bardzo interesująca promocja, która pozwala zniwelować skutki 12-procentowego podatku, który przez obniżenie realnej stawki zakładu de facto zmniejsza również samą wysokość wygranej.