Jakie są najpopularniejsze samochody dostawcze. Co wybrać do małej firmy?

samochod dostawcze

Prowadząc firmę, zdecydowanie musimy inwestować w bardzo dobrej jakości wyposażenie, jak również posiadać niezbędną flotę samochodową. Realizując usługi dla różnych klientów, czy to w branży transportowej, budowlanej, ogrodniczej, powinniśmy także dysponować dobrej jakości samochodem dostawczym, np. o ładowności do 1,5 tony. Jakie są najpopularniejsze tego rodzaju auta?

Prowadzenie własnej firmy wymaga od przedsiębiorcy stałego inwestowania w szkolenia, w nowy sprzęt, a także pozostałe wyposażenie. Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach świadczenie usług nie może się odbywać bez dobrego samochodu. Nasza flota powinna (w zależności od wielkości firmy i rodzaju usług), obejmować zarówno samochody osobowe, jak również dostawcze. Zwłaszcza ta druga kategoria pojazdów jest niezwykle istotna.

Czym jest auto dostawcze?

Auto dostawcze to dość szerokie pojęcie, niemniej jednak dla wielu osób samochodem dostawczym jest pojazd, który ma charakterystyczną budowę, odpowiednio przygotowaną kabinę, konstrukcję podwozia i nadwozia, wyposażony jest w powierzchnię transportową, jak również osprzęt dodatkowy, np. burty samowyładowcze czy dźwig HDS.

Oczywiście mamy auta przeznaczone do różnego typu transportu, od małych samochodów, poprzez auta do 1,5 tony ładowności, kończąc na samochodach ciężarowych czy pojazdach specjalistycznych.

Jakie są najpopularniejsze samochody dostawcze?

Praktycznie każdy koncern samochodowy w swojej ofercie posiada duży wybór samochodów dostawczych, które oczywiście są przeznaczone dla biznesu.

Najpopularniejsze firmy to Opel, Ford, Renault, Citroen, Toyota, Mercedes, VW, Fiat czy Isuzu. W zależności od tego, co transportujemy, możemy wybrać model, który nam najbardziej pasuje. Dużą popularnością cieszą się auta o ładowności do 1,5 tony oraz do 3,5 tony. Dzięki nim przetransportujemy praktycznie wszystko.

Jakie powinno być auto dostawcze?

Samochody dostawcze przede wszystkim powinny być dopasowane do naszych potrzeb oraz posiadać takie rozwiązania w zakresie budowy np. nadwozia i podwozia, które sprawią, że konstrukcja będzie odporna na uszkodzenia, na działanie obciążenia, niekorzystnych warunków atmosferycznych. Auto również może być wyposażone w specjalną zabudowę, która umożliwi na przykład bezpieczny transport materiałów budowlanych, mebli, okien, blatów kamiennych, jedzenia, leków czy wyrobów sypkich.

Dysponowanie podnośnikiem HDS czy odpowiednio przygotowaną burtą samowyładowczą zawsze działa na plus.