Jakie rodzaje bram garażowych rozróżniamy?

bramy garazowe

Bramy garażowe dostępne na rynku są zróżnicowane pod względem materiału wykonania, estetyki, stylu oraz – co ważne – sposobu otwierania. Jakie rodzaje bram garażowych rozróżniamy? Które z nich są najbardziej praktyczne? 

Bramy garażowe – jakie są ich podstawowe rodzaje?

Bramy garażowe w Rzeszowie występują w bardzo wielu odmianach. Jedną z nich są bramy segmentowe. Wyróżniają się, jak sama nazwa wskazuje, budową segmentową. Tego typu rozwiązania wykonane są ze stali ocynkowanej, uszlachetnionej elementami wykonanymi z drewna, farby nakładanej metodą proszkową, aluminium czy z tworzywa sztucznego. Aby zwiększyć poziom izolacji termicznej oraz akustycznej, producenci stosują piankę poliuretanową. Bramy segmentowe można otwierać do góry lub na bok, w zależności od wybranego modelu. Wśród najważniejszych zalet tego rozwiązania warto wymienić zajmowanie niewiele miejsca. Brama uchylna to inny typ, który jest wykonany z aluminium bądź ze stali. Spotyka się ją najczęściej. Nie będzie optymalnym wyborem w przypadku małej ilości miejsca na podjeździe, gdyż jej dolna część wymaga wysunięcia. Najstarszym rodzajem rozwiązań wciąż dostępnych na rynku są bramy rozwieralne, które charakteryzują się prostym otwieraniem na boki. Wariant ten wymaga sporej ilości miejsca na posesji. 

Bramy rozwieralne

Bramy otwierane na boki to najstarszy typ, który w ofercie producentów pojawia się coraz rzadziej. Można je zamówić w warsztacie rzemieślniczym. Otwarcie skrzydeł wymaga wiele miejsca i nie zawsze udaje się zamontować napęd elektryczny. Bramy rozwieralne. Bramy otwierane na boki to najstarszy typ, który w ofercie producentów pojawia się coraz rzadziej. Można je zamówić w warsztacie rzemieślniczym. Otwarcie skrzydeł wymaga wiele miejsca i nie zawsze udaje się zamontować napęd elektryczny.

Dops Rzeszów – jakie bramy garażowe firma oferuje swoim klientom?

Dops Rzeszów oferuje szereg bram garażowych, w tym uchylne, segmentowe, rolowane i boczne. Bramy rolowane to produkty, na które składają się elementy wykonane z aluminium czy ze stali. Sposób ich otwierania i zamykania jest bardzo zbliżony do żaluzji, dlatego też bywają tak określane. Wśród jej podstawowych atutów jest komfort codziennego użytkowania oraz kompaktowość, która pozwala zastosować ją nawet w niewielkich przestrzeniach. Produkty tego rodzaju są sprzedawane w zestawach z napędem elektrycznym. To bardzo wygodne rozwiązanie, które doceni każdy – zarówno mieszkaniec domu jednorodzinnego, segmentu, jak też budynku wielorodzinnego.