Jakie bluzki są najmodniejsze na wiosnę?

moda top

Wiosna to świetny czas na odświeżenie swojej garderoby. Powoli możemy odwiesić ciężkie i grube płaszcze. Do naszych codziennych stylizacji wracają jaśniejsze kolory i odważniejsze wzory…

Jakie bluzki będą modne tej wiosny? Co jest aktualnie na topie?

Wiosną na topie zawsze są kwiatowe wzory. To właśnie one kojarzą się z wiosną i są wyjątkowo kobiece. Kwiaty sprawdzają się praktycznie w każdej sytuacji, nawet tej bardzo oficjalnej. Delikatny kobiecy wzorek sprawi, że nawet biurowy uniform stanie się nieco bardziej kobiecy.

Oczywiście kwiatowe wzory nie musza odpowiadać każdej kobiecie. Wiele pań źle się w nich czuje. Nie ma w tym niczego złego. Zamiast motywów roślinnych możemy wybrać na przykład geometryczny deseń. Takie wzory kojarzą się ze stylem formalnym, ale wcale nie muszą być nudne. Zwłaszcza, że możemy je znaleźć w wielu różnych kolorach. Każda pani bez problemu znajdzie coś dla siebie.

Bardzo modne są też bluzki damskie w stylu słynnego domu mody Versace. Charakteryzuje je barokowy przepych. Na tkaninach pojawia się całe bogactwo kolorów i wzorów, na przykład motyw łańcuchów. Oczywiście nie jest to wybór dla każdej kobiety. Ale odważniejsze panie, które lubią bawić się modą na pewno będą czuły się dobrze w takich wzorach.

Jak stylizować wiosenne bluzki i koszule?

W tym przypadku zasada jest bardzo prosta. Jeśli decydujemy się na bardzo odważny wzór na koszuli wybierzmy stonowany dół. I odwrotnie wzorzyste spodnie czy spódnice świetnie zgrają się ze jednolitymi bluzkami. Ta zasada obowiązuje zwłaszcza przy stylizacjach biurowych, jeśli w naszym miejscu pracy obowiązuje bardzo rygorystyczny dress code.  W tym przypadku umiar i klasyka jest jak najbardziej na miejscu. I nigdy nie wychodzi z mody… Na eksperymenty z własnym stylem przyjdzie czas po pracy.

Oczywiście to nie oznacza, że nie możemy łączyć ze sobą różnych wzorów. Ale ta sztuka to już nieco wyższa szkoła jazdy… Bardzo łatwo popaść w przesadę i przez to będziemy wyglądać kiczowato. A przecież tego nie chce kobieta.