Jak się mieszka we Wrocławiu?

wroclaw

Przeprowadzka do większego miasta to odważna decyzja. Podejmuje ją coraz więcej osób, które chcą rozwinąć skrzydła w nowej pracy lub zaznać lepszych warunków życia wraz ze swoją rodziną. Jednym z najczęstszych wyborów jest Wrocław – polska stolica kultury, która w tej kwestii nie ma sobie równych. Czym jeszcze zachęca to wielkie miasto?

Rynek mieszkaniowy na Dolnym Śląsku

Wrocław jest miastem bardzo dobrze rozwiniętym pod względem gospodarczym. Każdego roku sprowadzają się tam tysiące studentów i drugie tyle turystów, chcących naocznie doświadczyć magii i klimatu miasta. Wielu z nich podejmuje potem decyzję o tym, by osiąść tu na stałe. Nic dziwnego, że w tym kontekście mieszkania Wrocław rynek pierwotny charakteryzuje się nieustannym zrostem cen.

Taniej niż w stolicy

Warszawa przoduje pod względem cen za nieruchomości z rynku pierwotnego. Za metr kwadratowy w nowym budownictwie od dewelopera przyjdzie zapłacić nabywcom nawet ponad 12 tysięcy złotych. O wiele lepiej prezentuje się sytuacja w stolicy Dolnego Śląska. Cena mieszkania Wrocław rynek pierwotny wynosi średnio 9,2 tys. zł za metr kwadratowy w nieruchomości o powierzchni do 38 m2, natomiast w przypadku lokali w przedziale 60-90 m2, średnia wartość wynosi 8 tysięcy złotych.

wroclaw

Ceny transakcyjne są jedną z największych przeszkód w podjęciu decyzji o przeprowadzce. Na szczęście rynek nieruchomości przetrwał kryzys epidemiczny i dziś nadal powstają nowe inwestycje, oferując nabywcom lokale o konkurencyjnych cenach i w atrakcyjnej lokalizacji.

Muzykalny Wrocław

Nie bez powodu stolicę Dolnego Śląska okrzyknięto kulturowym centrum Polski. W ciągu roku odbywają się tu najważniejsze wydarzenia, które emitowane są w lokalnej i ogólnopolskiej telewizji. Kalendarz imprez przedstawia się imponująco – od koncertów jazzowych po występy estradowe największych gwiazd sceny muzycznej.

W weekendy wolne od publicznych eventów można wybrać się do pubów skupionych wokół Głównego Rynku. Z większości z nich na ulicę będą wydobywać się dźwięki muzyki granej na żywo, która pieści uszy odwiedzających. To jeden z najprzyjemniejszych sposobów spędzania wolnego czasu.

Zakup mieszkania od dewelopera

Ceny nieruchomości – jak wszędzie – uzależnione są głównie od lokalizacji. Mieszkania Wrocław rynek pierwotny można szukać, kierując się prostym podziałem. Mówi się, że najtańsze nieruchomości zlokalizowane w rejonie Fabrycznej i Psiego Pola. Lokale w średnim przedziale cenowym można z kolei kupić na Krzykach, a najdroższe oferty bez wątpienia znajdują się w Śródmieściu i na Starym Mieście.

Wszędzie blisko

Transport publiczny jest bardzo dobrze zorganizowany. Mieszkańcy poszczególnych osiedli z łatwością dostaną się do wybranego punktu kilkoma środkami lokomocji. Na terenie Wrocławia kursują pociągi, autobusy oraz tramwaje, nie ma też problemu z przemieszczaniem się własnym samochodem. Ponadto miasto świetnie rozwija się pod względem ekologicznym, oferując liczne ścieżki rowerowe swoim mieszkańcom.

Partnerem materiału jest Tabela Ofert – mieszkania Wrocław rynek pierwotny.