Jak otworzyć zatrzaśnięte drzwi w samochodzie?

zamek w aucie

Życie lubi czasem płatać nam niezłe figle, Zazwyczaj zdarza się to w najmniej oczekiwanym momencie, przez co musimy się niepotrzebnie stresować. Wychodząc rano do pracy możemy napotkać nie lada problem z naszym samochodem, mianowicie kluczyki pozostawione w środku mogą zwiastować nie lada problemy. Drzwi samochodów mają to do siebie, że czasem potrafią się zatrzasnąć z kluczykami w środku, i choć nie często się to zdarza to jest to prawdopodobne, dlatego warto wiedzieć jak w takiej sytuacji postępować. Oczywiście przypadki, w których będziemy potrzebowali pomocy specjalisty mogą być różne, możemy zgubić kluczyki od samochodu, bądź złamać kluczyk w drzwiach. Wówczas chcąc nie chcąc zmuszeni jesteśmy skorzystać z pomocy doświadczonych ślusarzy.

Tutaj będą potrzebne specjalistyczne narzędzia…

Takie usługi mogą nas zbytnio nie interesować do momentu, w którym zaistnieje potrzeba skorzystania z nich. Warto więc nieco wcześniej wiedzieć na co się przygotować w takiej sytuacji. Po pierwsze musimy wiedzieć, że aby awaryjne otwieranie samochodu odbyło się bez uszkodzeń karoserii bądź też samego zamka potrzebne będą specjalistyczne narzędzia, co więcej mają do nich dostęp wyłącznie specjaliści, którzy musieli wcześniej uzyskać odpowiednie zezwolenia. Tak więc nie jesteśmy w stanie samodzielnie uporać się z tym problemem bez ingerencji specjalistów z https://www.pogotowie-zamkowe-krakow.pl/, z kolei gdy przyjadą oni na nasze wezwanie, będą mieć dwie możliwości otworzenia drzwi. Pierwszą metodą, z którą ma miejsce awaryjne otwieranie samochodu jest użycie narzędzi do manipulacji zamkiem. Oczywiście ten sposób wymaga wielkiego doświadczenia, wyczucia oraz wiedzy na ten temat, i choć istnieje ryzyku poważniejszego uszkodzenia zamka w drzwiach, to jednak zdarza się to praktycznie bardzo rzadko, więc nie mamy się czym przejmować. Z kolei druga metoda jest bardziej spektakularna, jednocześnie skuteczna a przede wszystkim nie uszkadza zamka w drzwiach. Wykonując tę metodę fachowiec użyje specjalnej przyssawki do odgięcia szyby oraz poduszki hydraulicznej, z pomocą której w delikatny sposób rozszerzy szczelinę, do której wsunie haczyk mający za zadanie otworzenie drzwi od wewnętrznej strony. Ten sposób jest coraz częściej wybierany przez profesjonalnych ślusarzy, jest on o wiele mniej ryzykowny, a co więcej nie istniej prawdopodobieństwo uszkodzenia zamka czy też karoserii samochodu. Tak więc, kiedy mamy problem z otwarciem drzwi w swoim aucie najlepszym rozwiązaniem będzie wezwanie profesjonalnej pomocy.

Co musisz wiedzieć przed przyjazdem ślusarza?

Wracając do tego, iż różnego rodzaju problemy mają tendencję do pojawiania się w najmniej spodziewanym momencie, to w przypadku pomocy oferowanej przez ślusarza nie robi większej różnicy. Bowiem pomoc ślusarską możemy otrzymać o każdej porze dnia lub nocy, w dodatku nawet w dni wolne od pracy. Tak więc nie musimy się martwić czy zostanie udzielona nam pomoc, dodatkowo faktem który powinien nas ucieszyć jest to, że cena za tego typu usługi jest na przyzwoitym poziomie. Kolejną sprawą, o której trzeba wspomnieć to przygotowanie dokumentów potwierdzających, że jesteśmy właścicielem samochodu, najlepiej przygotować dowód rejestracyjny gdyż zostaniemy poproszeni o jego okazanie zaraz po przyjeździe fachowca. W ten sposób będzie on miał pewność, że jesteśmy właścicielem pojazdu i niezwłocznie zacznie wykonywać swoje zadanie, które powinno zająć mu kilkadziesiąt minut.