Jak działa skup złomu?

zlomowisko

Robienie porządków w domu albo w firmie, gdy mamy przepełniony magazyn może się skończyć tym, że znajdziemy bardzo dużą ilość niepotrzebnego złomu. Wówczas warto udać się do skupu, gdzie wartość odpadów metalowych będzie określona przez specjalistów. Ocena zależy od jakości przekazanych materiałów.

Co możemy zanieść do skupu złomu?

Czasami z uwagi na niezbyt skuteczne zarządzanie magazynem albo własną nieruchomością kończy się tym, że zalega nam duża ilość niepotrzebnego złomu, za który moglibyśmy jednak otrzymać całkiem sporo pieniędzy. Do skupu złomu można przekazać przecież najróżniejsze elementy metalowe. Mogą to być piece albo kowadła, czy też najróżniejsze nawet bardzo stare narzędzia. Naturalnie każdy skup złomu we Wrocławiu albo w innym mieście zajmuje się skupem odpadów wykonanych z bardzo różnych metali. To może być stal albo żelazo, czy też miedź lub aluminium. Można też oddać przedmioty wykonane z mosiądzu.

Poza tym takie punkty usługowe mogą przyjmować złom nie tylko od osób prywatnych, ale także od instytucji lub podmiotów gospodarczych. Najlepiej jest się skontaktować z firmą, która przyjmuje odpady i dopytać o szczegóły. Czasami skup może wysłać pracowników, którzy mogą odebrać odpady metalowe z placu budowy albo z warsztatu, czy też zakładu produkcyjnego.

Co się dzieje po odebraniu złomu?

W sytuacji, gdy pracownicy odbierają niepotrzebne przedmioty metalowe albo zawozimy je samodzielnie, dokonywana jest ocena ilości i jakości poszczególnych materiałów. Dzięki temu dopiero można ustalić ich wartość. Uzależnione jest to także od aktualnych cen rynkowych.

Następnie Skup Złomu Chorąży Piotr lub inne tego typu firmy wypłacają gotówkę albo przekazują pieniądze z wykorzystaniem przelewu bankowego. Co jednak wówczas dzieje się z tym skupionym złomem? Wówczas odpady metalowe są przetwarzane, aby można było odzyskać konkretny metal. Segreguje się te odpady, a następnie przetapiania w celu otrzymania czystych metalowych surowców. Jest to więc recykling przyczyniający się do oszczędności zasobów naturalnych i ochrony środowiska.