Jak dobrać odpowiedni fotelik samochodowy dla niemowlaka?

fotelik dla niemowlaka

Bezpieczeństwo dziecka to priorytet dla jego rodziców. Dlatego też jednym z pierwszych i ważniejszych wyborów jest wybór odpowiedniego fotelika dla niemowlaka. Fotelik musi chronić dziecko przy ewentualnym wypadku czy stłuczce.  Jakie aspekty rodzice powinni wziąć pod uwagę? Jaki fotelik będzie dla dziecka najbezpieczniejszy?

Dobry fotelik, czyli jaki?

Wybór fotelika dla dziecka nie jest łatwą sprawą. Fotelik samochodowy dla niemowlaka musi być do niego idealnie dopasowany. Do tego musi również pasować do samochodu. Wybierając fotelik dla dziecka, należy sprawdzić jakie atesty bezpieczeństwa posiada. Najważniejsze z nich to ADAC i Test Plus. Warto także wybierać modele, które posiadają homologację i-Size. Dobry fotelik dla dziecka to fotelik funkcjonalny. Musi być łatwy w obsłudze dla rodzica, ale jednocześnie zapewniać maluchowi komfort jazdy. Materiał, z którego zrobiona jest tapicerka jest bardzo ważny. Dobry fotelik musi dawać się dostosowywać do rosnącego dziecka. Dobry fotelik dla dziecka to fotelik z wąskim zakresem wagowym. Nie jest to najekonomiczniejsze rozwiązanie, ale najbezpieczniejsze dla dziecka.

Jaki powinien być fotelik dla niemowlaka?

Wybierając fotelik samochodowy dla dziecka warto stawiać na sprawdzone marki, które nie tylko dbają o posiadane atesty, ale również o jakość materiałów użytych do produkcji akcesoriów dla dziecka. Niezależnie czy mówimy o foteliku dla dziecka, czy wybieramy krzesełko dla niemowlaka do karmienia, jakość wykonania ma znaczenie. Tego typu produkty są używane codziennie. Dlatego powinny dać się łatwo wyczyścić, a także posiadać dodatkowe wyposażenie. Ważny jest zagłówek w kształcie litery V, a także odpowiednie pasy. Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa zapewniają dziecku bezpieczną podróż. Ułatwieniem dla rodziców może być obrotowa baza, która pozwala na łatwe zapinanie dziecka i ustawienie ich tyłem do kierunku jazdy. To niezwykle ważne dla bezpieczeństwa dziecka.

Wybór odpowiedniego fotelika dla niemowlaka jest bardzo ważny. Fotelik musi być dopasowany do dziecka i do samochodu. Najlepiej udać się do specjalistycznego sklepu, gdzie pracownicy doradzą najlepsze rozwiązanie.