Fotografia ślubna – czyli jak z amatora zostać profesjonalistą

Ślubna

Na tym świecie sporo osób interesuje się uwiecznianiem przyrody, historii, bądź też ważnych wydarzeń w życiach ludzi, takich jak ślub. Jeśli jesteś tym właśnie zainteresowany, to mamy dla ciebie kilka porad, abyś z amatora stał się profesjonalistą! (oczywiście wszystko zależy tu od ciebie, my jedynie możemy udzielać porad).

 

Zakup odpowiedniego sprzętu – czyli podstawa fotografii ślubnej

Bez odpowiedniego sprzętu możemy jedynie pomarzyć sobie o byciu profesjonalnym fotografem i robieniu fotografii ślubnych. Przecież gdybyśmy przyjechali na czyiś ślub, z małym, amatorskim ,,aparacikiem” to panna młoda zaczęłaby pewnie płakać, pan młody się śmiać – a teściowa pogoniłaby nas precz. Dlatego też musimy zdecydować się na inwestycję w odpowiedni sprzęt, przed podejściem do tematu fotografii ślubnej na ,,poważnie”. Praktycznie 95% sprzętu używanego przez profesjonalistów to albo aparaty marki Canon bądź też Nikon, biorąc oczywiście pod uwagę to, że taki aparat nie będzie tani, to warto tu również pomyśleć o tym, że jeśli takowy zakupimy, to jest duża szansa że jeśli będziemy fotografować na przykład ślub z drugim profesjonalnym fotografem, że prawdopodobnie będziemy w stanie pożyczać sobie obiektywy, z racji tego że będą do siebie pasować. Dość niepozorna zaleta, ale jak wiadomo małe rzeczy robią czasem największą różnicę.

Naucz się podstaw fotografii!

Nie mówimy tutaj o pójściu od razu na drogie kursy oraz szkolenia (chociaż jeśli mamy na to pieniądze, to czemu nie?). Ale zostanie profesjonalnym fotografem ślubnym to długa droga a na tej drodze najważniejsze jest oczywiście doświadczenie. Dlatego powinniśmy zacząć małymi kroczkami, video poradniki na takich witrynach jak udemy czy też youtube powinny nam pomóc w nauce podstaw fotografii, ale wiadomo, wszystko zależy od nas, a jak wiele osób mówi ,,praktyka czyni mistrza”!

Po prostu – rób zdjęcia

Tak naprawdę im więcej tym lepiej. Nauczysz się przy tym jak trzymać kamerę, jak poprawnie ustawić aparat i tym podobne. Po raz kolejny, praktyka czyni mistrza.

źródło: Fotograf ślubny Katowice