Folia bąbelkowa – jakie ma zastosowanie?

folia bąbelkowa

Znana chyba każdemu folia bąbelkowa jest doskonałym materiałem izolacyjnym. Stosowana jest do owijania lub okręcania przedmiotów, które mogą się łatwo uszkodzić, wypełniania pustych przestrzeni w paczkach lub zabezpieczania brzegów. Może być też użyta do domowych metod prowizorycznej izolacji np. okien.

Do czego służy folia bąbelkowa?

Przeważnie folia bąbelkowa to po prostu materiał do pakowania. Warto mieć w domu pewien zapas, na wypadek, gdyby trzeba było wysłać do kogoś sprzęt elektroniczny, szklany kubek itd. Jedna lub kilka warstw folii zapewni świetne zabezpieczenie. Folią można też okręcić całą paczkę, co stworzy dodatkową izolację.

Nietrudno jest kupić taką folię, ale na użytek prywatny rzadko kiedy nabywa się całą rolkę. Folia pęcherzykowa w niewielkich ilościach lub wygodnych arkuszach bywa oferowana przez urzędy pocztowe lub inne punkty związane z wysyłką. Można używać jej wiele razy, jeśli pęcherzyki powietrza nie popękały.

Folia pęcherzykowa i folia stretch

Najlepiej sprawdzają się różne kombinacje materiałów izolacyjnych. Przydatna bywa np. folia do pakowania paczek, którą pokrywa się karton lub pojemnik od strony zewnętrznej. Zwiększa to bezpieczeństwo oraz estetykę. Warto wcześniej sprawdzić, czy dana forma wysyłki dopuszcza zastosowanie wybranego rodzaju folii.

Bardzo wygodna w użyciu jest folia stretch czarna, przylegająca do powierzchni paczki. Często nie wymaga ona stosowania dużej ilości kleju lub taśmy. Jest też łatwa do zastosowania w przypadku pakunków o nieregularnym kształcie. Wygląda dość estetycznie i nie sprawia trudności przy rozpakowywaniu paczki.

Taśma pakowa – czy się przydaje?

Oprócz spełniającej rolę izolacji folii bąbelkowej oraz folii stretch do owijania z zewnątrz, warto też zainwestować w mocną taśmę. Taśma pakowa pozwala dodatkowo zabezpieczyć przesyłkę na wypadek różnych zdarzeń „po drodze” do miejsca docelowego.

Podsumowując, folia bąbelkowa bardzo przydaje się osobom, które często wysyłają paczki. Jest niedroga i wydajna, warto więc mieć ją w domu, podobnie jak folię stretch.