Dopłata do samochodów elektrycznych – na jakie formy dofinansowania można liczyć?

samochod elektryczny

Wiele przedsięwzięć w dzisiejszych czasach okazuje się zbyt trudnych do realizacji z uwagi na wysokie koszty. Przykładem jest zmiana samochodu na elektryczny. Część osób może obawiać się sporego wydatku i zrezygnuje z takiej zmiany. Nie warto rezygnować – dostępne są różne formy dofinansowania.

Samochód elektryczny – dofinansowanie dla każdego?

Najłatwiej jest po prostu skorzystać z jednego z wielu programów rządowych. Proponowana dopłata do samochodów elektrycznych w Krakowie może zostać wykorzystana przez każdą osobę prywatną. Dostępne są specjalne opcje dla rodzin (trzeba mieć np. Kartę Dużej Rodziny).

Rządowa dopłata do zakupu samochodu elektrycznego jest też możliwa do wykorzystania przez przedsiębiorców. Firmy mogą uzyskać dofinansowanie w wysokości zależnej od zadeklarowanego rocznego przebiegu. Są to kwoty wyższe niż w przypadku osób prywatnych, od 25 tysięcy do 70 tysięcy.

Mój Elektryk w Krakowie – co to takiego?

Wsparcie dla kupujących samochody elektryczne dostępne jest w formie programów rządowych, takich jak „Mój Elektryk”. Właściciele pojazdów muszą dbać o auto i postępować zgodnie z zaleceniami, np. odwiedzać regularnie serwis samochodów elektrycznych w Krakowie, nie przekraczać prędkości itd.

Zainteresowanie programami jest spore, więc czasami trzeba trochę poczekać na wypłatę dofinansowania. Warto pamiętać o niezbędnych formalnościach, by wniosek nie został odrzucony. Samochód elektryczny podlega takim samym zasadom jak każdy inny pojazd i np. trzeba go ubezpieczyć.

Dopłata do samochodów elektrycznych – łatwe złożenie wniosku

Ubiegając się o dofinansowanie na samochody elektryczne, można w wygodny sposób złożyć wniosek. Jest to możliwe z wykorzystaniem internetu. Wszystko jest uproszczone, w szczególności dla osób mających już konto w serwisie. Nie trzeba jednak dokonywać rejestracji, jeśli nie chce się tego robić.

Podsumowując, istnieją różne formy dofinansowania do pojazdów elektrycznych. Są one oferowane przez rząd oraz przez firmę Mazda. Niektóre rodzaje dopłat mogą się łączyć, warto więc o to dopytać.