Dziękuję Ci Mamo – Małgorzata Kot podczas kwalifikacji w PyeongChang 2018

Dziękuję Ci Mamo - Małgorzata Kot podczas kwalifikacji w PyeongChang 2018

Małgorzata Kot, mama skoczka narciarskiego Macieja Kota, była bardzo podekscytowana podczas kibicowania swojemu synowi podczas kwalifikacji skoków narciarskich Igrzysk Olimpijskich PyeongChang 2018.

Kampania „Dziękuję Ci Mamo” jest kontynuacją projektu Procter & Gamble, od wielu lat będącego partnerem Igrzysk Olimpijskich. Kampania, która swoją światową premierę miała w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, podkreśla kluczową rolę mamy w drodze każdego sportowca na olimpijski szczyt.

Dziękuję Ci Mamo – Małgorzata Kot podczas kwalifikacji w PyeongChang 2018

Tegoroczna odsłona kampanii „Dziękuję Ci, Mamo” porusza temat uprzedzeń. Temat ten jest niezwykle istotny zwłaszcza w sporcie, gdzie utarte stereotypy i wynikające z nich ograniczenia stanowią jedną z ważnych barier w drodze do zawodowej kariery. Orientacja seksualna, kultura, rasa czy brak możliwości finansowych to tylko kilka przykładów uprzedzeń, z którymi mogą zmagać się młodzi sportowcy.

Dla większości z nich, jest jednak jedna osoba, która potrafi przezwyciężyć wszelkie trudności i sprawić, że podczas każdego kolejnego treningu, młodzi adepci dają z siebie jeszcze więcej – mama.