Dobry topper na tort urodzinowy – czyli jaki?

pieczenie tortow

Coraz częściej jako dekorację tortu spotykamy toppery, czyli specjalne obiekty, które wbija się w tort za pomocą cienkiego szpikulca przymocowanego do napisu, czy też kształtu. Toppery godnie mogą zastąpić napisy tworzone na torcie przez cukierników, a w przypadku bardziej uniwersalnych topperów ich ogromną zaletą jest możliwość ponownego wykorzystania.

Czym jest topper na tort?

Toppery są dość nowym dodatkiem do tortów. Topper na tort urodzinowy to specjalna ozdoba, która wbijana jest w tort za pomocą cienkiego szpikulca i ozdabia go poprzez pełnienie roli napisu czy nawet małego obrazka. Za pomocą topperów można pomóc nadać imprezie motyw, czy też po prostu urozmaicić wygląd tortu.

Toppery mogą trafić nie tylko na tort. Nic nie stoi na przeszkodzie by wykorzystać je także przy ciastach czy też babeczkach. W ich upieczeniu może pomóc wydrukowana w drukarce 3D forma do ciasta miś. Z jej pomocą można upiec babeczki w ciekawych i kreatywnych formach i kształtach, dzięki czemu przykują uwagę gości.

Jaki powinien być topper na tort urodzinowy?

Dobrze wykonany topper przede wszystkim powinien być stabilny i pozwolić na wbicie się w tort bez większego niszczenia go. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na takie rzeczy jak kolory oraz napis. Ten można dopasować do osoby, która świętuje urodziny lub po prostu wybrać tradycyjny topper z napisem „Wszystkiego Najlepszego” lub „Happy Birthday”. Dobry topper też powinien być modyfikowalny, czyli dobrze gdyby dało się go zamówić w rożnych kolorach tak, by dopasować jego wygląd do motywu imprezy.

Gdzie szukać topperów na tort urodzinowy?

Poszukując dobrze wykonanych topperów na tort urodzinowy najprościej będzie przejrzeć oferty firm zajmujących się ich produkcją w internecie. Najczęściej to właśnie one posiadają najbogatszy asortyment oraz konkurencyjne ceny, dzięki którym zakup toppera na tort urodzinowy będzie praktycznie nieodczuwalny. Warto jednak sprawdzić opinię danego sklepu przed zakupem, gdyż w internecie łatwo natknąć się na nieuczciwych sprzedawców.