Dobry androlog – czyli jaki?

lekarz androlog

Androlog zajmuje się badaniem męskich narządów płciowych. Dobry specjalista potrafi zdiagnozować i wyleczyć schorzenia związane z impotencją, bezpłodnością czy zaburzeniami układu moczowego.

Męski urolog – czym zajmuje się specjalista andrologii?

Zaburzenia narządów płciowych często są wśród mężczyzn tematem tabu. Jednak nie warto ignorować tak poważnych problemów. Lepiej zgłosić się do lekarza, jakim jest androlog. Medyk ten specjalizuje się w badaniu funkcjonowania narządów rozrodczych u mężczyzn.

Ekspert od męskiego przyrodzenia zajmuje się leczeniem niskiego libido, niepłodności, trudnościami z oddawaniem moczu czy problemami takimi jak zaburzenia wzwodu. Kraków i jego okolice oferują usługi wielu renomowanych andrologów, którzy pomogą w kwestiach związanych z męskimi strefami intymnymi.

Wazektomia, operacja stulejki czy powrózka nasiennego – jakie zabiegi wykona dobry androlog?

Dobry androlog w Krakowie nie tylko zdiagnozuje problem pacjenta, ale także zleci odpowiednie badania kontrolne oraz leczenie. W niektórych sytuacjach będzie musiał także wykonać operację. W skład kompetencji lekarza androloga wchodzi m.in. usunięcie żylaków powrózka nasiennego, obrzezanie czy zabieg polegający na korekcie krótkiego wędzidełka napletka.

Specjalista od męskich narządów płciowych powinien mieć również wiedzę na temat wykonywania wazektomii. W końcu nie każdy mężczyzna musi chcieć posiadać potomstwo.

Leczenie erekcji falą uderzeniową i inne sposoby na potencję

Do najczęstszych pacjentów androloga należą osoby, które mają problemy z erekcją. Dobry androlog powinien sprawdzić podłoże problemów i przepisać odpowiednie leczenie. Wbrew pozorom kuracja nie zawsze musi się wiązać z zażywaniem leków hormonalnych.

Erekcję można poprawić również dzięki nowoczesnym metodom leczniczym, które wykorzystują dźwiękowe fale uderzeniowe do pobudzenia komórek prącia. W wyniku takiego zabiegu poprawia się ukrwienie męskiego narządu, co skutkuje zwiększeniem sztywności wzwodu.

Androlog może nie tylko wyeliminować ból narządów płciowych, ale także poprawić jakość stosunków seksualnych. W przypadku intymnych problemów warto więc zgłosić się do męskiego urologa.