Czyszczenie blach – jak znaleźć fachowców?

dach

Blacha jest powszechnie wykorzystywana np. w budownictwie do pokrywania dachów lub tworzenia rynien. Duże płachty surowej blachy wymagają obróbki, by nadawały się do bezpiecznego użytku. Profesjonalne czyszczenie blach to zadanie dla fachowców, którzy posługują się np. wyrówniarkami.

Jak zlecić szlifowanie blachy i inne prace?

Przygotowanie blachy do użytku wymaga posłużenia się szeregiem urządzeń. Jedną z podstawowych usług jest Czyszczenie blach. Można je wykonać na blachach nowych lub już przez jakiś czas leżakujących. Podczas czyszczenia ma miejsce np. usuwanie zadziorów i wygładzanie powierzchni blachy.

Ważną czynnością jest gratowanie mechaniczne blachy. Po takiej obróbce blacha jest mniej niebezpieczna do użytku. Gratowanie blach zapewnia usunięcie wszystkich ostrych wystających elementów, które powstają przy cięciu większych arkuszy na mniejsze.

Jakie maszyny powinny posłużyć do szlifowania blach?

Dobrze jest zlecić pracę fachowcom dysponującym odpowiednim wyposażeniem. Dla uzyskania najlepszych rezultatów Szlifowanie blach wykonywane jest za pomocą profesjonalnego sprzętu. Maszyny do gratowania to tylko jeden z przykładów.

W warsztacie znaleźć się powinny też urządzenia takie jak gratowarka lub grubiarka. Pozbawiona gratu blacha może być od razu zamontowana w odpowiednim miejscu. Często zamiast ręcznych prac realizuje się np. gratowanie automatyczne, szybsze i przeważnie dokładniejsze.

Dobrze przygotowana blacha a maszyny do gratowania

Usuwanie gratu to nie wszystko. Nowe blachy pokryte są zgorzeliną, której trzeba się pozbyć, wykonuje się więc zbijanie zgorzeliny. Mniejsze arkusze, np. na doraźny czy prywatny użytek, można obrobić pojedynczo, większe ilości przygotowuje maszyna, np. gratownica.

Blacha przeznaczona do użytku powinna być wygładzona też na krawędziach. Poprzez zaokrąglanie krawędzi arkusze przygotowuje się do montażu lub bezpiecznego transportu.