Czym są siatki filtracyjne nierdzewne?

siatki filtracyjne nierdzewne

W przemyśle szuka się przede wszystkim rozwiązań, które będą trwałe i solidne. Stąd też bardzo często stosowane są w nim siatki filtracyjne nierdzewne – https://www.sitometal.pl/oferta/sita-filtracyjne-bezoczkowe

Z czego się je robi i kto się w tym specjalizuje?

Na rynku jest kilka firm, które specjalizują się właśnie w produkcji siatek filtracyjnych nierdzewnych. Są to przede wszystkim firmy mające wieloletnie doświadczenie na rynku w innych aspektach. Siatki tego typu wykonywane są przede wszystkim ze stali o specjalnych właściwościach. Właściwości fizyczno-chemiczne są tak dostosowane, aby siatki tego typu miały jak największą odporność ale i żywotność. Dużym plusem siatek tego typu jest fakt, że są one bardzo łatwe w czyszczeniu a to w przemyśle jest niezwykle istotnym czynnikiem. Dodatkowo są również odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia zwłaszcza te mechaniczne.

Dlaczego są tak chętnie stosowane?

Jednym z głównych powodów dla których siatki filtracyjne nierdzewne są tak chętnie stosowane w przemyśle jest akt, że są one odporne na korozję. W praktyce oznacza to, że żadne ciecze czy też czynniki atmosferyczne nie będą miały żadnego wpływu na ich żywotność. Połączenie stali nierdzewnej i odpowiedniego splotu daje gwarancję tego, że tak naprawdę żywotność będzie maksymalna.

Do czego się je stosuje?

Najbardziej popularnym zastosowaniem siatek filtracyjnych wykonanych ze stali nierdzewnej jest używanie ich jako filtry do wody i ścieków. Spotkać można je również w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Często też wykorzystywane są w przemyśle produkcyjnym. Ich dużą zaletą dla przemysłu produkcyjnego jest fakt, że w czasie użytkowania jej włókna rozchylają się co sprawia, że siatki tego typu dłużej zachowują swoje właściwości. Jej dodatkowym atutem jest fakt, że nie można jej tak łatwo zniszczyć poprzez ścieranie się czy też rozciąganie. Praktycznie przez cały czas eksploatacji zachowuje swój naturalny kształt i rozmiar.

Charakterystyka siatek filtracyjnych

Siatki tego typu przede wszystkim muszą spełniać normy europejskie. Bez nich nie ma możliwości wprowadzenia ich na rynek. Dodatkowo siatki tego typu muszą charakteryzować się odpowiednimi włóknami. Jest to o tyle istotne, że włókna mają służyć do przesiewania drobnych frakcji, a także, w razie konieczności rozdzielania materiałów różnego typu. Każdorazowo siatki dobierane są do danego elementu pod względem wielkości, a w wielu wypadkach również kształtu. Na rynku dostępne są siatki, które nie posiadają oczek ale również te, które mają jeden lub wiele splotów. W przypadku zastosowań wskazanych do przemysłu bardzo często zdarza się, że potrzebna jest realizacja indywidualnego zamówienia. Wiele firm podejmuje się takiej właśnie współpracy.