Czym są panele podłogowe LVT i gdzie są one stosowane?

panele podlogowe

Panele podłogowe są obecnie dostępne w sklepach w różnych wariantach. Wśród nich można znaleźć materiały określane jako panele LVT. Czym się one charakteryzują? Warto poznać je bliżej!

Panele LVT – co to jest?

LVT oznacza luksusowe płytki winylowe od angielskiego Luxury Vinyl Tiles. Jest to rodzaj podłogi wykonanej z materiału winylowego z warstwą dekoracyjną, która może naśladować wygląd naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień lub płytki ceramiczne. Nazywane są one również panelami winylowymi.

Dzisiaj panele LVT są popularnym wyborem dla wielu rodzajów pomieszczeń, ponieważ oferują wiele zalet w porównaniu z innymi materiałami podłogowymi.

Takie podłogi doskonale nadają się do zamontowania w domu, ale również można wykorzystać je w pomieszczeniach biurowych, handlowych, usługowych, dlatego też mają one szerokie przeznaczenie.

Jakie są najważniejsze zalety paneli winylowych?

Warto poznać wszystkie zalety paneli winylowych. Dlaczego rato zdecydować się na ich kupno?

Przede wszystkim materiały te są trwałe, łatwe w utrzymaniu i odporne na wilgoć i plamy, dzięki czemu nadają się do obszarów o dużym natężeniu ruchu, a nawet do obszarów o podwyższonej wilgotności, takich jak łazienki i kuchnie.

Korzystanie z takiej podłogi jest bardzo wygodne, ponieważ jest ona przyjemna w dotyku, ciepła, a także dobrze przewodzi ciepło, więc można wykorzystywać ją również na ogrzewaniu podłogowym.

Płytki LVT są również łatwe w obróbce, co oznacza, że można je łatwo ciąć, aby pasowały do krzywizn i narożników, dzięki czemu idealnie nadają się do złożonych planów podłóg.

Materiał ten jest również dostępny w wielu różnych wzorach, kolorach i strukturach, które pasują do każdego wnętrza.

Panele LVT są łatwe w montażu, ponieważ oferowane są one w wariancie z piórem i wpustem, dlatego można układać je także samodzielnie. Na mniejszych powierzchniach nie wymagają one klejenia.

Warto też wskazać, że plusem jest łatwe utrzymanie w czystości takich podłóg, ponieważ nie wymagają one wykorzystywania żadnych specjalnych środków czystości.

Dodatkowo podłogi te są rozwiązaniem ekologicznym, ponieważ niektórzy producenci LVT wykorzystują w procesie produkcji materiały pochodzące z recyklingu.

Gdzie można kupić panele LVT?

Materiały takie jak panele LVT są aktualnie dostępne w wielu sklepach, między innymi w sklepach z materiałami podłogowymi, wyposażeniem wnętrz. Także można zamawiać je u producentów.

Przed zdecydowaniem się na zakup takich materiałów warto porównać propozycje u różnych producentów.