Czy narożnik jest dobrą alternatywą dla sofy?

Osoby kompletujące wyposażenie nowego mieszkania zwykle stają przed dylematem: sofa czy narożnik? W wielu wypadkach odpowiedź na to pytanie wynika z projektu mieszkania lub planu jego zagospodarowania. Jeśli jednak obie opcje są dostępne, decyzja zależy od gustu lokatorów, ich stylu życia i opinii na temat funkcjonalności obu rodzajów wypoczynku. Ten wybór jest dużo ważniejszy, niż na pierwszy rzut oka się wydaje. Salon jest co prawda uznawany za centrum życia społecznego mieszkania, jednak znajdujący się w nim narożnik lub sofa służą raczej samotnemu relaksowi. Oczywiście, to tu posadzimy zaproszonych na kawę gości, ale na co dzień zastosowanie mebla będzie zupełnie inne.

Narożnik do salonu w sklepie Merkury Market

Narożniki zabierają dużo miejsca, ale dzięki temu stanowią ważniejszy element wystroju wnętrza. Z tego powodu musimy zadbać o najwyższy poziom estetyki tego mebla. Jego wygląd powinien nawiązywać do ogólnej stylistyki pomieszczenia. Im większy jest salon, tym bardziej powinniśmy skłaniać się do zakupu narożnika do salonu w sklepie Merkury Market, a nie wypoczynku innego rodzaju. Jeśli bowiem mamy dość przestrzeni, możemy skupić się na eksponowaniu elementów wystroju. Narożnik zapewnia większy komfort niż alternatywne rozwiązania. Mamy więcej miejsca, by ułożyć swoje ciało w relaksującej pozycji. Większość kanap narożnych posiada funkcję łóżka. Jeśli więc będziemy potrzebować dodatkowych miejsc do spania dla zaproszonych gości, nie staniemy przed problemem.

Sofa – znakomity wybór do niewielkich wnętrz

W małych przestrzeniach zdecydowanie lepiej sprawdzi się klasyczna sofa. Zajmuje ona zdecydowanie mniej miejsca i jest lżejsza. Ze względu na gabaryty, sofy nie posiadają zwykle funkcji spania. Nie oznacza to jednak, że – o ile pozwala na to wzrost – nie można się na nich w razie potrzeby wyspać. Sofa często jest częścią zestawu wypoczynkowego, na który oprócz niej mogą się składać pufy. Jeśli nasz salon jest bardzo przestronny, zdecydujemy się zapewne na narożnik, ale możemy też wziąć pod uwagę opcję zakupu dwóch sof innego rodzaju. Ten typ mebla często jest osadzony na bardziej lub mniej dekoracyjnych nóżkach – przy odbiorze mebla należy skontrolować, czy ich kolor jest zgodny z zamówieniem.

Ostateczna decyzja będzie zależeć tak od obiektywnych warunków, które posiadamy w mieszkaniu, jak i od oczekiwań lokatorów. Bardzo ważnymi czynnikami będą sposób spędzania wolnego czasu i dostępność naszego mieszkania dla osób w nim niemieszkających. Może się oczywiście zdarzyć, że jakaś sofa lub narożnik do salonu w sklepie Merkury Market spodobają się nam tak bardzo, że bez względu na wszystko będziemy musieli mieć akurat ten mebel. Takie efektu zakupów Państwu życzymy!