Czy należy suplementować psy?

Witaminy dla psa

Psy, podobnie jak ludzie niekiedy potrzebują dodatkowego wsparcia w postaci suplementów diety. Nie wszyscy właściciele czworonogów o tym wiedzą, dlatego tak niewielu z nich korzysta z możliwości włączenia specjalnych witamin do diety swojego pupila.

Na początek dobrze dobrana dieta

To właśnie ona pomoże naszemu psu prawidłowo się rozwijać. Powinna zwierać zbilansowaną ilość białka, tłuszczu i węglowodanów. Warto dokładnie zapoznać się ze składem na opakowaniu, by mieć pewność że kupujemy czworonogowi najlepszą możliwą karmę. Zawsze starajmy się także dostosować posiłki psa do jego wieku i stanu. Szczeniaki potrzebują diety, która będzie wspomagała ich wzrost, z kolei suczki, które spodziewają się młodych powinny przyjmować pokarm, który pozwoli im zregenerować się po porodzie i pozytywnie wpłynie na produkcje mleka.

Kiedy suplementować?

Suplementy diety dla psów pomagają im zachować odpowiedni poziom witamin i innych, niezbędnych do zdrowego funkcjonowania składników. Na rynku znajdziemy je pod wieloma postaciami między innymi: tabletek, czy płynu. Najczęściej stosuje się je, gdy psy mają problem z sierścią, są apatyczne, nie chcą jeść, szybko się męczą i ze zwykle aktywnych psiaków stały się otępiałe i leniwe. Rzecz jasna może okazać się, że wyżej wymienione symptomy to oznaki choroby, jednak najczęściej są one związane ze źle dobraną dietą.

Co będzie najlepsze?

Każdą decyzję dotyczącą suplementacji naszego pupila warto skonsultować z weterynarzem. Dzięki temu będziemy pewni, że zwierzę przyjmie odpowiednie środki. Witaminy dla psa z maxandmrau.pl są bezpieczne i dobrze wyselekcjonowane. Do wyboru mamy różne preparaty, między innymi kość nadziewaną witaminami. Kupując suplementy skupmy się szczególnie na ich dawkowaniu, zbyt dużo witamin może zaszkodzić pupilowi.

Opieka nad psem to niełatwe zadanie. Każdy kto decyduje się na posiadanie czworonoga powinien o tym pamiętać. Najważniejsze są oczywiście dobrze dobrana dieta i częste spacery, może jednak zdarzyć się, że nasz pies będzie potrzebował suplementacji. Starajmy się wtedy dobrać odpowiednie witaminy dopiero po konsultacji z lekarzem weterynarii.