Czy dietetyk może nam pomóc schudnąć w trakcie zimy?

odchudzanie z dietetykiem

Zima to idealny czas na to, aby popracować nad osiągnięciem odpowiedniej wagi, jak również wymodelowaniem sylwetki. Na pewno dobrym rozwiązaniem jest ograniczenie złych nawyków żywieniowych, regularne wysypianie się, spożywanie większej ilości warzyw i owoców. Dobrą praktyką jest również konsultacja z doświadczonym dietetykiem, który zaproponuje nam dopasowany do naszych potrzeb plan żywieniowy.

Odpowiednie wymodelowanie sylwetki, jak również osiągnięcie odpowiedniej wagi, wymagają przede wszystkim silnego samozaparcia, jak również często pomocy specjalistów. Samodzielne odchudzanie może wydawać się atrakcyjne, niemniej jednak obarczone jest dużym ryzykiem popełnienia błędów, które spowodują nie tylko gorsze samopoczucie, ale również problemy zdrowotne.

Dietetyk to na pewno osoba, która posiada dużego doświadczenie i może pomóc nam zdiagnozować błędne nawyki żywieniowe, jak również zaproponować odpowiedni plan żywieniowy, pomóc w jego realizacji. Będziemy wtedy mieli pewność, że dieta będzie bezpieczna, łatwiejsza w realizacji, jak również będziemy mieli zapewnioną odpowiednią ilość energii do pracy czy nauki.

Zobacz także: https://www.polskaatrakcyjna.pl/czy-samodzielne-odchudzanie-ma-sens-czy-lepiej-skorzystac-z-pomocy-dietetyka/

Współpraca z dietetykiem. Dlaczego ma sens?


Kluczową kwestią jest wiedza dietetyka, dzięki której możliwe jest opracowanie takiego planu dietetycznego, który będzie mógł sprostać naszym oczekiwaniom, jak również będzie dopasowany do naszych potrzeb, stylu życia, zapotrzebowania na energię, jak również chorób, na które cierpimy.

Dietetyk przeprowadzi szczegółowy wywiad medyczny, zapozna się z dokumentacją i na tej podstawie zaproponuje dietę. Kompleksową pomoc specjalisty otrzymamy w klinice https://fizjo-clinica.pl/.

Do głównych zalet współpracy z dietetykiem możemy zaliczyć:

  • bezpieczeństwo,
  • gwarancję, że współpracujemy z osobą, która ma wiedzę i doświadczenie,
  • przeprowadzenie szczegółowego wywiadu medycznego,
  • dopasowanie planu żywieniowego do naszych potrzeb i stylu życia,
  • otrzymanie planu, który zapewni dopływ kalorii, pomoże nam schudnąć,
  • otrzymanie diety, która jest łatwa w realizacji,
  • pomoc w realizacji diety.


Zima to oczywiście idealny czas na to, aby zwiększyć swoją aktywność fizyczną, jeść lekkostrawnie i zdrowo, zacząć ćwiczyć, a także nauczyć się relaksu. Przez ten czas będziemy mogli przygotować się do sezonu wiosenno-letniego, w którym zdecydowanie bardziej eksponujemy nasze ciało. Będziemy lepiej się czuć i lepiej wyglądać, nasz komfort fizyczny i psychiczny będzie większy. Będziemy czuć się zdecydowanie lepiej w swoim ciele.