Od czego zacząć swoją przygodę z makijażem?

Od czego zacząć swoją przygodę z makijażem?

Jeżeli do tej pory wykonywanie make-upu sprawiało ci trudności i rzadko używałaś kosmetyków kolorowych, dowiedz się, jakie produkty ułatwią ci zadanie i sprawią, że codzienny makijaż stanie się dla ciebie przyjemnością.

Przede wszystkim musisz zastanowić się nad tym, jaki rezultat chciałabyś osiągnąć dzięki wybranym przez siebie kosmetykom. Pamiętaj, że aby wykonać nieskazitelny makijaż, wystarczy ci zaledwie kilka produktów. Resztę dokupisz wtedy, gdy poprawisz swoje umiejętności.

Bazą twojego make-upu powinien być kosmetyk, który ujednolici koloryt twojej skóry. Jeżeli brakuje ci wprawy, zrezygnuj z podkładu, którym niechcący możesz uzyskać efekt maski. Zastąp go np. kremem BB Garnier. Tego typu produkty nie są mocno napigmentowane, dzięki czemu możesz kontrolować wygląd swojej skóry po ich nałożeniu. Rzęsy podkreślisz natomiast czarną lub brązową maskarą, w zależności od odcienia włosów i koloru brwi. Całość uzupełnij błyszczykiem nude lub jasną pomadką. Możesz również nałożyć na policzki odrobinę różu lub bronzera.

Pierwsze kroki

Pamiętaj o tym, by równomiernie rozprowadzić na skórze wybrany przez siebie krem BB. Zacznij od nałożenia produktu w strefie T (czoło, nos, broda), a następnie kieruj się w stronę policzków i skroni, uważając jednak, by np. nie zostawić smug na linii włosów. Mimo że aplikacja tego kosmetyku jest znacznie łatwiejsza niż wklepywanie podkładu, nieumiejętne posługiwanie się nim może także wywołać urodową katastrofę na naszej twarzy.

Najlepiej wycisnąć krem BB na wierzchnią stronę dłoni i za pomocą palców umieścić go na skórze. Starajmy się to robić delikatnie, zwłaszcza we wrażliwej okolicy wokół oczu. Zanim przejdziemy do dalszych etapów make-upu, odczekajmy chwilę, aż kosmetyk zacznie się wchłaniać i nada naszej cerze promienny wygląd. Wreszcie, jeżeli wiemy, że czeka nas cały dzień poza domem, przypudrujmy lekko krem BB, by przedłużyć jego trwałość.

Sukces tkwi w minimalizmie

Nie zapominajmy, że nawet jeśli zaopatrzymy się w dobre produkty do makijażu, nie oznacza to, że możemy je stosować bez zastanowienia. Kluczem to nieskazitelnego wyglądu jest użycie odpowiedniej ilości środków upiększających. W przypadku kremu BB będzie to zaledwie kropla o średnicy centymetra, rzęsom wystarczą maksymalnie dwie warstwy tuszu. W kwestii ust ograniczmy się do subtelnego podkreślenia, zaś policzki delikatnie oprószmy pędzlem z niewielką ilością produktu.