Bluza męska – sprawdź, jak wybrać dobry model

Bluza to jeden z najbardziej uniwersalnych elementów ubioru męskiego, który dobrze sprawdzi się tak naprawdę przez cały rok. Można ubrać ją na chłodniejsze letnie wieczory, a są praktycznie niezbędne u wielu osób w okresie wiosennym bądź jesiennym, a nawet zimą, gdy zapewniają sporo ciepła. Jak jednak wybrać dobry model bluzy?

Na co zwracać uwagę przy wyborze bluzy męskiej?

Przede wszystkim nie można aż tak zwracać uwagę na marki. Przyjęło się, że bluza Nike męska to synonim jakości i o ile rzeczywiście w pewnym stopniu tak jest, to nie oznacza, że bluza niemarkowa będzie gorsza. Często można znaleźć naprawdę niezłe okazje pośród tańszych bluz męskich, które nie mają na sobie znanego znaczka, lecz ich materiał jest naprawdę dobry.

Niezwykle ważne jest także dopasowanie bluzy męskiej do innych elementów ubioru. Dlatego decydując się na bluzę Nike warto również pomyśleć o tym, żeby dodać wtedy do swojego ubiory buty Nike, które przy odpowiednim dopasowaniu kolorów będą prezentować się znacznie lepiej niż te z innych marek.

Co jest najważniejsze przy wyborze bluzy męskiej?

Absolutnie kluczowa kwestia to oczywiście materiał. Tutaj sporo zależy jednak od zastosowania. W wypadku bluzy męskiej przeznaczonej do uprawiania sporty najlepiej sprawdzą się tworzywa syntetyczne, które dobrze odprowadzają wilgoć i mają dobrą wentylację. Na co dzień znacznie lepiej sprawdzi się jednak bawełna z ewentualnymi dodatkami syntetycznymi. W ich wypadku warto jednak stawiać na bluzy, które zostały wykonane przynajmniej w 50% z bawełny.

Patrząc na materiał warto również spojrzeć na gramaturę. Od niej zależy przede wszystkim to, w jakim okresie najlepiej sprawdzi się bluza męska. Te, które są przeznaczone na zimniejszy okres, czyli późną jesień, zimę oraz wczesną wiosnę powinny mieć gramaturę wynoszącą około 320 g/m2, a nawet i więcej. Bluzy z niższą gramaturą będą z kolei dobrym wyborem na lato, gdy temperatury są wyższe i gruba bluza byłaby po prostu bardzo niekomfortowa, gdyż byłoby w niej nam za ciepło.